سونی در پی تغییرات اساسی در ساختار، نام و موقعیت های شغلی این برند

4
۳۰,۹۵۱

شرکت Sony Corporation به تازگی اعلام کرده است که تغییرات بنیادین اساسی در ساختار این شرکت رخ خواهد داد که شامل تغییر نام این کمپانی و جا به جایی برخی از سمت های شغلی خواهد شد.

به گفته آنها این تغییرات از تاریخ 1 آوریل 2021 مصادف با 13 شهریور سال 1400 آغاز خواهد شد. نام شرکت Sony Corporation به Sony Group Corporation و با تمرکز بر روی دفتر مرکزی گروه سونی تغییر خواهد یافت.

در همین زمان، بخش Sony Electronics Corporation، که در حال حاضر وظیفه پیشبرد اهداف تجاری بخش الکترونیکی و مالی را برای Sony Corporation بر عهده دارد، در همان تاریخ یاد شده 1 آوریل 2021 تغییر نام خواهد داد.

سهامداران این بخش به زودی و در تاریخ 26 ژوئن (6 تیر) در یک جلسه مشترک برای نام جدید این بخش تصمیم خواهند گرفت.

“بخش تجاری سونی الکترونیکس تلاش خواهد کرد تا به ارائه محصولات و سرویس هایی که در حال حاضر تشکیل دهنده نام سونی هستند ادامه دهد و این محصولات را با موفقیت به دست مشترکانش برساند. خواه آنها محصولات صوتی، تصویری و یا تکنولوژی های ارتباطی باشند.”

“همچنین این مسأله یک نگرش بلند مدت را برای به چالش کشیدن مان در زمینه های مشاغل جدید مانند پیدا کرده راه حل هایی برای ارتباط بین مردم از راه دور و یا ارتباط مردم با اشیاء از راه دور در کنار آن بخش پزشکی ایجاد خواهد کرد.”

سونی در ادامه نیز قصد دارد تا تمامی سهام بخش سرویس های مالی Sony Financial Holdings را خریداری کند. در حال حاضر شرکت سونی 65 درصد از سهام این بخش را در اختیار دارد و امیدوار است تا بتواند به زودی تمامی سهام سونی فایننشال هولدینگز را خریداری کند.

این کمپانی می گوید:

“تا کنون، بخش منابع مالی سونی توانسته است تا در زیر سایه دیگر بخش های سونی حضور داشته و به کار خود ادامه دهد، اما ما فکر می کنیم این بخش پتانسیل پیشرفت و رشد را دارد.”

“به هر حال، به جای آنکه تجارت خود را به صورت یک شرکت تابعه ادامه دهیم، سونی تصمیم گرفته است تا برای اطمینان از اجرای استراتژی های بهینه شده برای هر تجارت و ایجاد هم افزایی بیشتر گروهی، پیشنهادات مناقصه ای را با هدف تبدیل شدن به یک شرکت فرعی کاملاً متعلق به خود شرکت ارائه دهد.”

برای منعکس کردن تغییرات ساختاری، این شرکت گفته است که در حال تغییر ساختار اجرایی برای مشاغل اصلی که سونی گروپ نیز در آن فعالیت می کند است. بخش بازی ها و سرویس های شبکه، صوتی و تصویری، موزیک و سرویس های مالی، هر کدام ساختار های اجرایی مخصوص به خود را برای پیشبرد اهداف شرکت اصلی خواهند داشت.

به عنوان بخشی از این تصمیم، مدیران فعلی در نقش های رهبری برای هر یک از این مشاغل، نقش خود را در مشاغل مربوطه از آوریل 2021 از سر خواهند گرفت. تجارت الکترونیک سونی که شامل بخش راه حل های تصویربرداری و سنجش می باشد نیز ساختارهای اجرایی را برای هر تجارت ایجاد می کنند. سونی اضافه كرد كه تیم اجرایی شركت Sony Group Corporation از روسای كاركنان اصلی دفتر مرکزی و شركتهای اصلی شركت سونی گروپ تشكیل می شود.

تغییرات سمت های مختلف شامل کنشیرو یوشیدا (CEO Kenichiro Yoshida) مدیر عامل سونی خواهد شد که به سمت رئیس هیئت مدیره تغییر خواهد کرد، هیروکی توتوکی (CFO Hiroki Totoki) مدیر ارشد مالی سونی سمتش به معاون اجرایی رئیس شرکت تغییر خواهد کرد و شیجکی ایشیزوکا (Shigeki Ishizuka) نیز که هم اکنون مدیر اجرایی محصولات الکترونیکی و راه حل های کسب و کار و تجارت رسانه های ذخیره سازی است، نایب رئیس شرکت سونی خواهد شد.

در این بین، میشینوری میزونو (Michinori Mizuno)، رئیس بخش Sony Music Entertainment ژاپن نیز در تاریخ 26 ژوئن بازنشسته خواهد شد.

در اعلامیه تغییرات ساختاری، شرکت سونی از فرصت استفاده کرده و گفته است که با دقت وضعیت گسترش دو بخش سنسور های تصویری و تجارت عکاسی را بازبینی کرده است.

“از آنجایی که سنسوری های تصویری نقش کلیدی را در دوره هوش مصنوعی بازی می کنند، سونی قصد دارد تا به شکل ویژه ای از این موقعیت برای خودش استفاده کرده و رهبری تکنولوژی تولید سنسور های CMOS را بر عهده بگیرد و راه کار های مرتبط با هوش مصنوعی را نیز از طریق اپلیکیشن های مختلف در سراسر دنیا بهبود ببخشد.”

سونی همچنین در ادامه به شرایط فعلی دنیا و پس از رفع ویروس کرونا اشاره کرده است که با توجه ‌به افزایش نیاز به دور کاری و آموزش از راه دور، این شرکت قصد دارد تا با استفاده از ابتکار عمل خودش، شرایط را در دست گرفته و ملزومات و ابزار چنین فرایندی را برای دنیا فراهم کند.

[تعداد: 5    میانگین: 4.2/5]

4 دیدگاه ها

  1. …سونی و بخش های آن هیچ مشکلی ندارند تنها مشکل مربوط به بخش موبایل اونم فقط قسمت فروش موبایل هاش هست وگرنه خود گوشی های سونی هیچ مشکلی نداره و فقط بخش فروشش پر از مشکل هست

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here