microsoft-xbox-one-ps4-cross-platform-play-jpg-optimal

همانطور که پیشتر نیز اشاره کرده بودیم، در طی چند ماه اَخیر و بخاطر در دست معرفی بودن کنسول ارتقا یافتۀ PS4 Pro، سونی کمی در کورس رقابت از رقیب دیرینه خود مایکروسافت، آن هم فقط در ایالت متحده آمریکا در فروش ماه به ماه عقب افتاده بود. هر دو کنسول پلی استیشن 4 و ایکس باکس وان در سال 2013 به بازارهایِ جهانی عرضه شدند، اما مایکروسافت هیچوقت نتوانست رکورد سونی را در دنیا بشکند.

رکورد فروش سونی تا به امروز چیزی نزدیک به 50 میلیون کنسول PS4 فروخته شده میباشد و تا به همین امروز که خدمت شما هستیم، مایکروسافت هیچوقت رکورد فروش کنسول خود را اعلام نکرده است، اما کارشناسان اعتقاد دارند مایکروسافت در زمینه فروش کنسول XBX1 بسیار عقب تر از سونی میباشد و هیچوقت نمیتواند به رکورد فروش این کمپانی ژاپنی برسد.

سونی همیشه بازار کشورهایِ مختلف دنیا را در تصرف خود داشته است و اَکنون باز هم جایگاه اول خود را در فروش آنلاین بزرگ این هفته در بازار آمریکا نیز به دست آورده است. این هفته اتفاق بسیار بزرگی در عرصه فروش آنلاین در کشور آمریکا بود. اولین دوشنبه بعد از روز شکرگذاری که پایان جمعه سیاه میباشد، همیشه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

کارشناسان میزان پول رد و بدل شده در مراسم جمعه سیاه امسال را رقم بسیار هنگفت 3.36 میلیارد دلار تخمین زده اند، که بزرگترین فروش اینترنتی تاریخ در دنیا محسوب میشود. سونی به واسطه تخفیفات بسیار ویژه ای که در جمعه سیاه برایِ کنسول پلی استیشن 4 خود در نظر گرفته بود توانست مجدداً به اوج برگردد و برنده اصلی این رقابت باشد.

علی ایحال، جمعه سیاه هم اَکنون در کشور آمریکا به پایان رسیده است و قیمت ها به حالت قبل برگشته اند. حالا کاربرانی که از این مراسم سالیانه جا مانده اند، باید کمی منتظر بمانند تا تخفیفات کریسمس آغاز شود و بتوانند کالایِ مورد نیاز خود را تهیه کنند. گفته میشود سونی برایِ تعطیلات امسال برنامه ویژه ای را برایِ طرفداران خود در نظر گرفته است.

منبع: