DSC-HX80_Front-640x361
روز گذشته سونی از دوربین کامپکت جدید خود با نام به DSC-HX89 پرده برداشت. دوربینی کامپکت در عین حال پرقدرت و حرفه ای که میتوان از قابلیت های حرفه ای این دوربین به زوم 30 برابر اپتیکال، سنسور 18.2 مگاپیکسلی Exmor R که در عین حال از یک سوژه یاب جمع شدنی بهره می برد اشاره کرد. همچنین به گفته سونی این دوربین تنها دوربین کامپکت با قابلیت زوم بسیار بالا و دارای سوژه یاب جمع شدنی موجود در بازار است و فعلا رقیبی در این زمینه ندارد.

همچنین سونی ادعا کرده است که این دوربین کوچکترین دوربین با قابلیت زوم اپتیکال 30 برابر در جهان بوده و در این زمینه نیز رقیبی برای خود مشاهده نمی کند.
جدید ترین دوربین سونی دارای صفحه نمایشی با 921 هزار نقطه بهره می برد که توانایی چرخش تا 180 برای هر چه آسان تر کردن تصویر برداری سلفی را داراست. همچنین می توان از دیگر راه های ارتباطی این دوربین به بلوتوث وای فای و ان اف سی اشاره کرد.

سونی در مشخصات این دوربین به لنز تخصصی شرکت کارل زایس با قابلیت زوم 30 برابری اپتیکال با تکنولوژی ZEISS Vario-Sonnar T و با قابلیت زوم دیجیتالی 60 برابر ، لرزشگیر اپتیکال پنج جهته برای تثبیت تصاویر، فلش بیرون زننده و قابلیت تصویر برداری با کیفیت فول اچ دی که شامل فرمت XAVC S با بیت ریت 50 مگابیت بر ثانیه نیز می شود، اشاره کرده است.

اگر علاقه مند به خرید این دوربین شده اید، مدت زمان زیادی برای عرضه این دوربین منتظر نخواهید ماند زیرا به گفته سونی این دوربین در ماه آینده میلادی و با قیمت 350 دلار به بازار عرضه خواهد شد. نظر شما در باره این محصول قدرتمند چیست؟
DSC-HX80_Right-640x477

DSC-HX800_EVF