sonycensor
سونی را باید سلطان سنسورهای دوربین در جهان بدانیم. شرکتی که در سال گذشته سنسور نزدیک به نیمی از گوشی های هوشمند جهان را تامین کرده امسال نیز برنامه های مهمی برای تسخیر بازار دارد.

سنسورهای ساخت سونی سال گذشته در بسیاری از گوشی های هوشمند از جمله اسمارت فون های بالارده بازار مورد استفاده قرار گرفت. این شرکت حالا دو نسل جدید از سنسورهای Exmor را از خود به نمایش گذاشت تا در آینده ای نزدیک شاهد استفاده از این سنسورها نیز در گوشی های هوشمند باشیم.

IMX258 و IMX298 نام دو سنسور جدید سونی هستند که معرفی شدند. IMX258 یک سنسور 1/3 اینچی است که امکان ثبت تصاویر با حداکثر رزولوشن 13 مگاپیکسل را دارد. IMX298 نیز سنسور 16 مگاپیکسلی و 1.2.8 اینچی جدید سونی است که قرار است به زودی به مرحله تولید انبوه برسد.

طبیعی است که این دو سنسور در بین پرچمداران سونی مورد استفاده قرار نخواهند گرفت. مگر اینکه سونی بخواهد در آینده ای نزدیک از این سنسورها در دوربین جلوی گوشی های سری Z استفاده کند. علاوه بر این گوشی های میان رده سونی و یا اسمارت فون های سایر شرکت ها شاید این دو سنسور را برای دوربین گوشی های خود مورد هدف قرار دهند.