androidpit-android-nougat-9734-w782
سونی اوایل این ماه و تنها چند روز پس از معرفی رسمی اندروید 7.0 توسط گوگل، موضع خود را در خصوص به روزرسانی آینده گوشی های هوشمند اکسپریا مشخص کرد.

بر اساس لیست رسمی سونی هشت گوشی هوشمند از خانواده اکسپریا به همراه یک تبلت در آینده ای نزدیک به روزرسانی اندروید 7.0 نوقا را دریافت میکنند. سونی با توجه به عدم پشتیبانی کوالکام از چیپست های اسنپدراگون 801 به ناچار مجبور شد تا روی نام اکسپریا Z3 و Z2 خط بکشد و این دو دستگاه را از رسیدن به اندروید نوقا محروم کند.

بعد از گذشت چند هفته حالا سونی لیست به روزرسانی خود را دستخوش تغییر کرده و نام دو گوشی هوشمند جدید را به آن اضافه کرده است. حدس نام این دو گوشی کار چندان دشواری نیست چرا که سونی در این چند هفته دو گوشی هوشمند جدید را معرفی کرده بود که قطعا شایسته ترین اسمارت فون های سونی برای دریافت اندروید 7.0 هستند.

بر این اساس اکسپریا XZ و اکسپریا X Compact از حالا در لیست به روزرسانی اندروید 7.0 سونی قرار گرفته و احتمالا پیش از دیگران نیز این آپدیت را دریافت خواهند کرد. با اضافه شدن نام این دو گوشی حالا لیست به روزرسانی سونی تا به این لحظه به صورت زیر است:

Xperia Z3 Plus
Xperia Z4 Tablet
Xperia Z5
Xperia Z5 Compact
Xperia Z5 Premium
Xperia X
Xperia XA
Xperia XA Ultra
Xperia X Performance
Xperia XZ
Xperia X Compact

سونی هنوز تاریخ عرضه این به روزرسانی را اعلام نکرده اما انتظار میرود تا اواخر این سال میلادی سونی حداقل چند دستگاه از لیست فوق را به اندروید 7.0 آپدیت کند. به محض دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص به روزرسانی پیشِ رو شما را از آن مطلع خواهیم کرد.

منبع: