ps4procontrollers-1024x5761

وقتی صحبت از دسته هایِ بازی یا همان جوی استیک هایِ معروف کنسول هایِ دو کمپانی سونی و مایکروسافت میشود، باید اشاره کنیم که هر دو کمپانی به خوبی از پس ساخت این کنترلرها بر آمده اند. اما از آنجایی که خرید دسته هایِ اصلی برایِ برخی از گیمرها مشکل است، بسیاری از گیمرها به سمت دسته هایِ غیر رسمی کمپانی هایِ ثالث میروند که قیمت کمتری دارد.

مایکروسافت پیش از این دسته هایِ غیر رسمی کمپانی هایِ ثالث که توسط مهندسین این شرکت تأیید شده اند را برایِ کنسول هایِ خود عرضه کرده بود و با توجه به گمانه زنی هایی که پیش از این مطرح شده بود، امروز سونی نیز رسماً از دسته هایِ غیر رسمی کمپانی هایِ ثالث برایِ خانواده پلی استیشن 4 که شامل دستگاه PS4 اصلی، دستگاه PS4 Slim و دستگاه PS4 Pro میباشد پرده برداشته است.

در این بین نام 2 کمپانی بسیار بزرگ و نام آشنا به چشم میخورد، که تا پیش از این حتماً اسم آنها را شنیده اید. سونی با همکاری کمپانی هایِ Razer و Nacon دو دسته بازی غیر رسمی با نام هایِ Razer Raiju و Nacon Revolution را آماده و در بازارهایِ جهانی به زودی عرضه خواهد کرد، تا گیمرها بتوانند با قیمت کمتری کنترلرهایِ کنسول PS4 را خریداری کنند.

هر کدام از این کنترلرها با طراحی متفاوتی نسبت به دیگری توسعه داده شده اند. به عنوان مثال کنترلر Razer Raiju از یکسری ویژگی هایِ خاصی من جمله دکمه هایِ مربوط به تنظیمات صدا بهره میبرد، که کنترلر شرکت Nacon از آن بی بهره است. از طرفی، Nacon Revolution از برخی ویژگی ها چون وجود پدهایِ تنظیم شونده بهره میبرد، که کنترلر Razer از آن بی بهره است.

هر دویِ این کنترلرها تا چندی دیگر در بازارهایِ جهانی در دسترس کاربران قرار خواهند گرفت، اما هنوز هیچ حرفی درباره قیمت این محصولات به میان نیامده است. البته باید انتظار داشت که این کنترلرها قیمتی کمتر از کنترلرهایِ اصلی کنسول Playstation 4 ( کنترلر Dual Shock 4 ) داشته باشند.

منبع: