sony-sells-more-than-1-million-playstation-4-consoles-in-first-day

بر اساس آخرین گزارش هایِ منتشر شده رسمی، سونی تا ماه نوامبر سال 2015 میلادی چیزی حدود 30 میلیون دستگاه پلی استیشن 4 فروخته بود. امسال و در ماههایِ ابتدایی سال 2016 میلادی، سونی اعلام کرد که چیزی حدود 35 میلیون نسخه پلی استیشن 4 فروخته است و حالا بر اساس گزارش مالی جدید این شرکت، سونی رسماً اعلام کرده است که تا به امروز چیزی حدود 40 میلیون کنسول PS4 فروخته است.

مایکروسافت طبق سنت گذشته آمار و ارقامی از میزان فروش کنسول انحصاری خود منتشر نکرده است، اما باز هم مدیران ارشد این کمپانی از فروش بسیار بالایِ کنسول موفق و محبوب PS4 سونی تقدیر کرده اند. چیزی که کاملاً روشن است، مایکروسافت در زمینه کنسول هایِ بازی بسیار عقب تر از سونی است و عدم انتشار آمار فروش کنسول XBX One این کمپانی نیز مبین همین موضوع است.

اَخیراً یکی از کارشناسان بازار تخمین زده است که سونی تا آغاز سال 2019 میلادی موفق به فروش 70 میلیون کنسول PS4 خواهد شد و مایکروسافت با کنسول XBX One خود تا آن زمان شاید به رقمی که سونی در واپسین روزهایِ سال 2015 به آن رسیده بود ( حدود 35 میلیون ) برسد. البته بدیهی است که این آمار برایِ کمپانی سونی تا حدودی بدبینانه تخمین زده شده است و تا سال 2019 میلادی شاید سونی به رقم فروش بالاتری نیز دست یابد.

چیزی که قابل پیش بینی است، سـونــی تا پایان سال 2016 نسبت به کمپانی مایکروسافت میتواند گیمرهایِ بیشتری را به خود جذب کند؛ چون با توجه به شایعات منتشر شده در سطح جهان، این کمپانی احتمالاً تا پایان سال 2016 کنسول بروزرسانی شده ای را تحت عنوان PS4 Neo با پشتیبـانی از بـازی هــایِ 4K و هدست واقعیت مجازی انحصاری اش ( Playstation VR ) ارائه خواهد کرد و این موضوع معادلات مایکروسافت را بیش از پیش بهم میریزند.

منبع: