در طی ماههای اَخیر خبرها و گمانه زنی هایِ زیادی درباره تاریخ معرفی نسل آینده کنسول سونی مطرح شده است. سونی در سال 2013 میلادی از کنسول نسل هشتمی PS4 پرده برداشت و اَکنون این کنسول 5 سال از عمرش میگذرد. معمولاً کنسول هایِ بازی عمری 10 ساله دارند، که با این احتساب کنسول PS4 هم اَکنون در میانه های راه خود میباشد.

به تازگی آقایِ John Kodera (مدیر بخش Playstation سونی) رسماً اعلام کرد که کنسول PS4 به چرخه پایانی عمر خود رسیده است. آقایِ Kodera در جلسه ای که با سهامداران کمپانی مادر تخصصی سونی داشت، برنامه هایِ آینده بخش پلی استیشن و نقشه راه کنسول نسل آینده سونی را اعلام کرد.

البته به خوبی مشخص نیست که منظور آقایِ Kodera از کنسول PS4 نسخه اصلی آن میباشد یا کُلیه مدل ها مد نظر وی میباشد، اما چیزی که بدیهی است، کنسول ارتقا یافتۀ PS4 Pro مدت زمانی تا پایان عمر خود وقت دارد و به نظر میرسد سونی همچنان کنسول هایِ PS4 Slim و PS4 Pro را تولید و در دسترس کاربران قرار دهد.

اما این سؤال مطرح میشود که با شایعات پخش شده در فضایِ مجازی، آیا باز هم کاربران به سراغ خرید کنسول هایِ PS4 سونی میروند یا میخواهند منتظر بمانند کنسول نسل بعدی سونی معرفی و عرضه شود؟ تا به امروز پاسخ هایِ غیر رسمی زیادی به این سؤال داده شده است، اما اَکنون سونی خود به زبان آمده است و درباره کنسول نسل آینده خود نظر قطعی را صادر کرده است.

بر اساس گفته هایِ سونی، ما حدأقل 3 سال تا معرفی و عرضه نسل بعدی کنسول پلی استیشن فاصله داریم، که به نظر زمان زیادی میرسد. آقایِ Kodera در نطق اختصاصی خود در مراسم درون سازمانی و سپس در مصاحبه با مجله خبری Wall Street Journal رسماً اعلام کرد که سونی در 3 سالِ پیشِ رو خود را برایِ جهشی بسیار بزرگ آماده میکند.

حالا میتوان به درستی یک زمان برایِ معرفی کنسول نسل نهمی PS5 سونی متصور بود. به نظر میرسد تمامی شایعاتی که به سال 2020 برایِ معرفی کنسول نسل بعدی سونی اشاره داشتند پوچ و بیهوده میباشند و سونی در بهترین حالت ممکن در سال 2021 میلادی دست به معرفی و عرضه کنسول نسل بعدی خود خواهد زد.

پس حالا میتوان با خیال راحت خرید PS4 سونی را به کاربران توصیه کرد، چون مدت زمان زیادی تا معرفی نسل بعدی کنسول پلی استیشن سونی باقی مانده است و با توجه به پشتیبانی بسیار خوب سونی و بازی هایِ اختصاصی و انحصاری بسیار زیادی که برایِ کنسول PS4 وجود دارد و برخی نیز در دست ساخت هستند، خرید این کنسول معقولانه به نظر میرسد.

منبع: