1d825d1
رویداد بزرگ CES که هر ساله در اولین روزهای سال میلادی در شهر لاس وگاس آغاز میشود یک ایستگاه مهم برای کمپانی های بزرگ محسوب میشود که در آن جدیدترین محصولات خود را به نمایش بگذارند. این رویداد برای سونی نیز یک رویداد بسیار مهم به حساب می آید. سونی سال گذشته اکسپریا Z1 Compact و سال های قبل نیز اکسپریا Z و اکسپریا S را در این رویداد معرفی کرده بود.

سونی موبایل تا سال 2013 این رویداد را یک فرصت مناسب برای معرفی پرچمداران خود در نظر داشت. اما سال گذشته در این رویداد از معرفی یک اسمارت فون پرچمدار خودداری کرد. شاید فاصله زمانی کم از نمایشگاه IFA 2013 و معرفی اکسپریا Z1 باعث شد سونی از معرفی اکسپریا Z2 در CES 2014 صرف نظر کند.

اما نمایشگاه بزرگ CES 2015 نیز همانند سال های قبل برای سونی یک رویداد بزرگ و مهم خواهد بود. البته شکی نیست نسل بعدی خانواده Z تحت عنوان اکسپریا Z4 قطعا در این رویداد معرفی نخواهد شد! اما سونی بدون شک برنامه ای ویژه برای این رویداد مهم خواهد داشت.

اما سونی این بار خیلی زود تاریخ برگزاری کنفرانس مطبوعاتی خود در نمایشگاه سالانه CES را اعلام کرد. بر این اساس سونی از ساعت 5 بعد از ظهر به وقت محلی روز 5 ژانویه کنفرانس مطبوعاتی خود را آغاز خواهد کرد. این مراسم به وقت ایران در ساعت 4:30 بامداد روز بعد یعنی 6 ژانویه برابر با 16 دی ماه آغاز خواهد شد.

CES2015

در بخش موبایل هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد محصولاتی که سونی در این رویداد معرفی خواهد کرد به دست نرسیده است. اما در بخش های دیگر گفته میشود سونی قصد رونمایی از محصولاتی نظیر تلویزیون سه بعدی 4K Ultra HD، دوربین های سایبرشات دستی، دوربین های عکاسی آلفا، هندی کم و لوازم صوتی مختلف را خواهد داشت. لازم به ذکر است که سایت تخصصی اکسپریا همانند سال های گذشته این رویداد را به طور زنده پوشش خبری خواهد داد.