سال 2017 سونی اولین کمپانی سازنده گوشی هوشمند بود که از چیپست اسنپدراگون 835 در اسمارت فون های خود استفاده کرد. اکسپریا XZ Premium اولین اسمارت فون و اکسپریا XZ1 دومین اسمارت فون سونی با چیپست اسنپدراگون 835 بودند که در کنار اکسپریا XZ1 Compact پرچمداران سونی را تشکیل دادند.

در خصوص آینده سونی و سخت افزار نسل جدید اکسپریا هنوز اطلاعات چندان موثقی در دسترس نیست اما نشانه های موجود حکایت از معرفی یک یا دو گوشی با چیپست اسنپدراگون 845 در ماه های پیش رو دارند. امروز تصویری در یکی از فروم های معتبر چینی منتشر شد که لیست شاخص ترین گوشی های سال 2018 با چیپست اسنپدراگون 845 را نشان میدهد.

در این لیست که به ترتیب ماه عرضه نمایش داده شده، نام دو گوشی از سونی دیده میشود که اولی در ماه ششم سال و دیگری در ماه دهم سال به بازار عرضه خواهند شد. این ترتیب دقیقاً مشابه با ترتیب عرضه اکسپریا XZ Premium و اکسپریا XZ1 در سال 2017 است که گویا قرار است در سال آینده هم تکرار شود.

نام اولین گوشی سونی با چیپست اسنپدراگون 845 به نظر هنوز قطعی نیست و فعلا از نام رمزی Xperia XZ Pro-A استفاده شده است. اما پرچمدار دوم سال 2018 نسل جدید اکسپریا XZ1 است که با نام اکسپریا XZ2 معرفی خواهد شد. در این لیست نام گوشی های شاخص دیگری مثل گلکسی S9 و نوت 9 از سامسونگ، G7 و V40 از ال جی و همچنین نسل آینده پیکسل های گوگل دیده میشود.

منبع: