در مموری کارت ها، مهم ترین فاکتور برای شما چیست؟ اگر سرعت مهم ترین فاکتور در انتخاب یک مموری کارت برای شما است، باید خوشحال باشید؛ چراکه کمپانی سونی با معرفی مموری کارت جدید SF-G Series UHS-II که توانایی انتقال اطلاعات با سرعت 300 مگابایت بر ثانیه را دارد، قصد جلب رضایت کاربرانی همچون شما را دارد.

البته سرعت 300 مگابایت بر ثانیه، چیز جدیدی نیست. پیش از این و در سال 2015 در Lexar Professional 2000x شاهد ثبت چنین رکوردی بودیم. اما پیشرفتی که سونی در این زمینه ایجاد کرده است، در قسمت رایت اطلاعات بروی حافظه است. به این ترتیب که حافظه ی ساخته شده در سال 2015، سرعت رایتی برابر 260 مگابایت بر ثانیه داشت در حالی که حافظه ی ساخته شده به وسیله ی سونی، سرعت رایتی برابر 299 مگابایت بر ثانیه را دارا است. این پیشرفت به دلیل استفاده از فناوری UHS-II صورت گرفته است.

بیانیه ی سونی در زمینه ی معرفی SF-G Series UHS-II:

” سرعت رایت بالای موجود در این مموری کارت، امکان بازدهی حداکثری را برای دوربین های عکاسی و فیلم برداری ایجاد می کند. همچنین، دوربین هایی با پشتیبانی از فناوری UHS-II، قابلیت ثبت عکس در حداکثر رزولوشن ممکن را خواهند داشت. این مموری کارت با زمان بافر کمتر، امکان جلوگیری از ازدست رفتن هر صحنه ای را به عکاس می دهد.”

اگر به دنبال مموری کارت هایی با استفاده از این فناوری و ظرفیت بالا هستید، باید اندکی منتظر بمانید؛ چراکه این سری از حافظه ها، در حال حاضر تنها در ظرفیت های 32، 64 و 128 گیگابایت موجود هستند که از بهار سال 2017 در بازارها موجود خواهند بود.

منبع: