sony-cheaper-4k-tvs-640x389

اگر با ما همراه بوده باشید، حتماً مطلع هستید که چند روز پیش طی خبری اعلام کردیم سونی به زودی از تلویزیون هایِ 4K مقرون به صرف خود پرده برخواهد داشت. حال این مهم اتفاق افتاده است و اگر به فکر خرید یک تلویزیون 4K هستید، بهتر است تا ورود محصولات خانواده جدید تلویزیون هایِ سونی کمی دست نگه دارید.

سونی امسال نسل جدید تلویزیون هایِ 4K خود را با فناوری جدیدی تحت عنوان 4K HDR به جهانیان معرفی کرد، اما به دلیل پرچمدار بودن و بالطبع گران بودن محصولات مذکور، شاید کمتر کسی قدرت خرید تلویزیون هایِ پرچمدار سونی را داشته باشد و قشر متوسط جامعه به دنبال محصولات مقرونه به صرفه تری هستند.

به دلیل تقاضایِ بازار، این کمپانی ژاپنی ظهر امروز از محصولات خانواده XBR خود که در آن تلویزیون هایِ 4K در 3 مدل اصلی X750D، X700D و X800D قرار دارند را به جهانیان معرفی کرد. تمامی محصولات جدید این خانواده از کیفیت بینظیری همچون سایر محصولات سونی بهره میبرند و قادر هستند محتوی Full HD را به کیفیتی نزدیک به 4K برسانند و در مقابل چشمان بیننده قرار دهند.

اما نکته جالب اینجاست که در حال حاضر مدل XBR-X800D از قابلیت پخش تصاویر HDR پشتیبانی به عمل می آورد و به گفته سونی دو مدل دیگر نیز با یک بروزرسانی نرم افزاری ( که احتمالاً تا پایان سال جاری میلادی برایِ هر دو مدل XBR-X700D و XBR-X750D منتشر خواهد شد ) از چنین قابلیتی برخوردار میشوند.

همچنین، هر 3 مدل جدید این خانواده مجهز به سیستم عامل Android TV هستند و به کاربر اجازه میدهند از طریق سیستم عامل مربوطه به گشت و گذار در شبکه جهانی اینترنت بپردازند، بازیهایِ مورد علاقه خود را بر رویِ این تلویزیون ها انجام دهند یا از طریق سرویس هایِ پخش محتوی آنلاینی چون Netflix بهره ببرند.

سونی برایِ این محصولات جدید از ریموت کنترل جادویی جدیدی نیز بهره گرفته است، که تلویزیون هایِ نسل جدید این کمپانی را وارد حیطه اینترنت اشیاء میکند و کاربر میتواند با کنترل تلویزیون هایِ سری XBR علاوه بر کنترل تلویزیون هایِ مذکور، کنترل لوازم الکترونیکی و دیجیتالی دیگری را نیز به دست بگیرد.

سونی برایِ مدل برتر این خانواده که XBR-X800D میباشد و در سایزهایِ 43 و 49 اینچ به تولید رسیده است قیمت هایِ به ترتیب 1.299 و 1.499 دلار در نظر گرفته است. برایِ مدل میان رده این سری که XBR-X750D میباشد و تنها در سایز 65 اینچ به تولید رسیده است قیمتی معادل 2.299 دلار در نظر گرفته است و در نهایت، برایِ مدل XBR-X700D، که پایین ترین مدل این خانواده میباشد و در سایزهایِ 49 و 55 اینچ به تولید رسیده است قیمت هایِ به ترتیب 999.99 دلار و 1.499 دلار را در نظر گرفته است.

تلویزیون هایِ سری جدید XBR سونی هم اَکنون از طریق فروشگاه مجازی سونی برایِ پیش خرید در دسترس علاقه مندان قرار دارند و فروش رسمی آنها پس از عرضه در ماه آینده میلادی از طریق فروشگاههایِ معتبر سونی در سراسر دنیا و خُرده فروشی هایِ آنلاینی چون آمازون در دسترس خریداران قرار خواهد گرفت.

منبع: