سونی رسما نسل جدیدی از سنسورهای دوربین را که برای استفاده در گوشی های هوشمند توسعه یافته معرفی کرد. سنسور جدید سونی با نام IMX318 نسل ارتقا یافته سنسور IMX300 است که سونی از آن در گوشی های هوشمند سری Z5 استفاده کرده بود.

IMX318 یک سنسور 1/2.6 اینچی است که قصد دارد ما را شگفت زده کند. این سنسور توانایی ثبت تصاویر 22.5 مگاپیکسلی را داشته و از فوکوس هیبریدی فوق سریع همانند نسل قبلی برخوردار است. این سنسور به گفته سونی توانایی فوکوس بر روی اشیا را در مدت زمان 0.03 ثانیه داراست.

اما نقطه عطف این سنسور تکنولوژی جدیدی است که سونی از آن برای تثبیت کنندگی تصویر استفاده میکند. سنسور IMX318 از تکنولوژی 3 محوری برای تثبیت کنندگی تصویر (Image Stabilization) بهره میبرد. تثبیت کننده تصویر دیجیتال در دوربین اکسپریا Z5 مورد تحسین بسیاری واقع شده بود و حالا باید با سنسور جدید سونی منتظر شاهکارهایی جدید از سونی باشیم.

سونی در این رابطه میگوید که سنسور IMX318 با وجود پیکسل های کوچکتر نسبت به نسل های قبلی کیفیت تصاویر به مراتب بالاتری را به کاربر تقدیم میکند. در تکنولوژی ساخت این سنسور سعی بر این شده تا میزان جذب نور گسترش یابد و در مقابل نویزهای موجود نیز به حداقل ممکن کاهش پیدا کند.
Sony-IMX318 (1)
سنسور IMX318 به گفته سونی از ماه می 2016 به مرحله تولید انبوه خواهد رسید. پس این احتمال وجود دارد که سونی در پرچمداران بعدی خود که با نام اکسپریا Z6 عرضه میشوند از این سنسور شود. سونی دو ویدئوی بسیار کوتاه را برای نمایش قابلیت های کلیدی این سنسور منتشر کرده که توصیه میکنیم حتما هر دو ویدئو را از ویدئوسنتر سایت تخصصی اکسپریا تماشا کنید.

دموی فوکوس هیبریدی سنسور IMX318


دموی قابلیت تثبیت کنندگی تصویر سنسور IMX318