Xperia_Z3_Lollipop
سونی یک بار دیگر نشان داد بیش از هر شرکت دیگری با توسعه دهندگان خود همکاری میکند. پس از اینکه سونی سورس اندروید 5.0 را در فاصله چند روز از معرفی رسمی این نسخه در اختیار توسعه دهندگان قرار داده بود حالا نیز سورس اندروید 5.1 را در فاصله ای بسیار کوتاه از معرفی رسمی آن منتشر کرده است.

نسخه AOSP یا همان Android Open Source Project اندروید 5.1 هم اکنون توسط سونی و برای تعدای از مدل های اکسپریا در اختیار توسعه دهندگان قرار گرفته است. سورس این نسخه به طور همزمان برای اکسپریا Z3، اکسپریا Z3 Compact، اکسپریا تبلت Z3، اکسپریا Z2، اکسپریا تبلت Z2، اکسپریا Z1، اکسپریا Z1 Compact ، اکسپریا Z Ultra، اکسپریا E3، اکسپریا M2، اکسپریا T2 Ultra و اکسپریا T3 منتشر شده است.

انتشار فایل های باینری AOSP اندروید 5.1 گامی بلند برای توسعه دهندگان در جهت ساخت رام های سفارشی از این نسخه است. با این اقدام سونی میتوانیم خیلی زود شاهد انتشار کاستوم رام های اندروید 5.1 برای دستگاه های اکسپریا باشیم. از طرفی این امید نیز میرود که به روزرسانی مرحله بعد سونی از اندروید 5.0 به اندروید 5.1 در مدت زمان کوتاه تری و با سرعت عمل بیشتری به انجام برسد.

سورس اندروید 5.1 در سایت رسمی سونی موبایل به اشتراک گذاشته شده است. برای دریافت اینجا را کلیک کنید.