sony-android-6-0-marshmallow-aosp

سونی موبایل دقایقی پیش سورس هایِ آزمایشی و ابتدایی دوربین اکسپریا را برای توسعه بیشتر در اختیار تیم AOSP ( یا Android Open Source Project ) قرار داد. هدف اصلی از این کار، ترغیب توسعه دهندگان برای توسعه هر چه بیشتر بخش دوربین رامهایِ شخصی سازی شده ( کاستوم رام ) توسط توسعه دهندگان و اضافه کردن امکانات ابتدایی به این نوع رام هاست.

استفاده از واژه « ابتدایی » به این معناست که این سورس هایِ منتشر شده در واقع سورس هایِ دوربین اختصاصی و اصلی سونی نمیباشند و بر فریمور کوآلکام اُستوار هستند، که برای استفاده روزانه مناسب نمیباشند. البته این موضوع بسیار با ارزش است که سونی دست به انتشار سورس هایِ محرمانه و سری دوربین محصولات خود برای توسعه دهندگان AOSP زده است، که همین موضوع بحث محدودیت منابع مذکور را کم اهمیت میکند.

Sony-Xperia-AOSP-Camera_2-640x278

اگر بخواهیم مناسب نبودن این برنامه برای استفاده روزانه را برای شما به زبان ساده تشریح کنیم، کافی است همینقدر بدانید که کیفیت خروجی نرم افزار مذکور به هیچوجه در حد و اندازه خروجی دوربین اختصاصی اکسپریا که بر رویِ محصولات سونی به صورت پیشفرض قرار دارد نمیباشد و از این رو نیاز به توسعه دارد. سونی همچنین اشاره کرده است که این نسخه اولیه شاید با لگ یا توقف هایِ ناگهانی نیز همراه باشد.

سونی در قدم اول، فریمور ابتدایی دوربین اکسپریا را در اختیار تیم توسعه دهنده رامهایِ شخصی سازی شده AOSP گوشی هایِ زیر قرار داده است: اکسپریا Z Ultra، اکسپریا Z1، اکسپریا Z1 Compact، اکسپریا Z2، تبلت Z2، اکسپریا Z3، اکسپریا Z3 Compact، تبلت Z3 Compact، اکسپریا Z4 و تبلت Z4.

سونی اذعان کرده است که پشتیبانی از گوشی هایِ خانواده Z5، خانواده M2، گوشی اکسپریا E3 و اکسپریا T3 به زودی و به نسخه بعدی این فریمور اضافه خواهد شد. برای جزئیات بیشتر میتوانید به لینک خبر مراجعه کنید.