Sony_Radio_Controlled_Wireless_Lighting_1-600x402
سونی سیستم جدید نورپردازی از راه دور را معرفی کرد که به طور خلاصه، به این معناست به شما اجازه می دهد تا فلاش دوربین را به وسیله دوربین های آلفا و به طور بی سیم کنترل کنید. سونی در مورد معرفی این محصول میگوید: “طراحی شده برای دوربین های سونی سری آلفا با لنز قابل تعویض و فلاش خارجی. سیستم جدید نورپردازی شامل کنترل کننده رادیویی بی سیم با نام FA-WRC1M و همچنین گیرنده رادیویی بی سیم با نام FA-WRR1 خواهد بود.”

انعطاف پذیری سیستم به صورتی است که میتواند براحتی قابل حمل باشد. قابل حمل بودن سیستم نورپردازی مزایای زیادی دارد. مثلا عکاسان مراسم عروسی معمولا در جاهایی کار میکنند که حمل و نقل نورپردازی استودیو بسیار سخت و دست و پا گیر است اما عکس و فیلم حاصل باید برای در همان بار اول بهترین باشد.

با داشتن حداکثر برد 30 متر (حدودا 98.4 فوت)، سیستم نورپردازی کنترل از راه دور اجازه میدهد تا عکاسی با فلاش بی سیم را با عملکرد استثنایی در انواع شرایط عکس برداری با استفاده از حالت های TTL(through-the-lens)، دستی و گروهی، تنظیم و تجربه کنید. در مجموع این سیستم می تواند 15 دستگاه فلاش جدا از هم را در حداکثر 5 گروه کنترل کند که این می تواند آزادی و امکان خلاقیت زیادی برای عکاس ایجاد کند. چرا که عکاس می تواند تنظیمات مختلفی را امتحان کند تا به درستی از منظره مورد نظر عکس بگیرد.
lwwcrrp9vy3a8fq0hrzm (1)
سیستم نورپردازی جدید میتواند سرعت فلاش را تا 1/250 ام ثانیه همگام سازی کند. میزان نور فلاش در 25 مرحله قابل کنترل است (1/1, 1/2, 1/4, 1/8, 1/16, 1/32, 1/64, 1/128, 1/256)

به گفته سونی عرضه و فروش این محصول از ماه سپتامبر( کمتر از دو ماه دیگر) شروع خواهد شد. دستگاه کنترل از راه دور تقریبا 420 یورو و گیرنده کنترل از راه دور 240 یورو قیمت گذاری شده است.

منبع: