سونی با معرفی اکسپریا XZ2، یکی از قابلیت هایی که فقدان آن در گوشی های این شرکت شدیداً احساس میشد را به پرچمدار جدید خود وارد کرد. قابلیت شارژ بی سیم در اکسپریا XZ2 از جمله ویژگی هایی است که امروز سونی تاکید زیادی به آن داشت.

همزمان با معرفی اکسپریا XZ2 سونی لوازم جانبی لازم برای استفاده از قابلیت شارژ بی سیم را هم فراهم کرده است. سونی شارژر بی سیم WCH20 را برای انواع گوشی های هوشمند از جمله اکسپریا XZ2 که از این قابلیت بهره مند هستند معرفی کرده است.

طراحی جالب توجه این شارژر نشان از خلاقیت سونی دارد. این شارژر که خود از دو قسمت تشکیل شده در دو حالت افقی و عمودی قرار میگیرد که در هر دو حالت افقی و عمودی امکان شارژ گوشی وجود دارد. یک LED کوچک در پایین این شارژر قرار دارد که هنگام قرارگیری گوشی در مناسب ترین جای ممکن روشن میشود.

این شارژ به لطف پورت USB Type C و اتصال به شارژرهای مجزا از قابلیت شارژ سریع نیز برخوردار است. یکی دیگر از قابلیت های مهم در شارژر وایرلس WCH20 سونی قابلیت کنترل دما است که از داغ شدن دستگاه در حین شارژ جلوگیری میکند. وزن این شارژر بدون پایه استند آن 141 گرم و با پایه استند آن 159 گرم است که در یک رنگ مشکی به زودی عرضه خواهد شد.