Why-SoftKinetic-Important-Acqu

اطلاعات جدید و جالبی به دست ما رسیده است که نشان میدهد سونی در آخرین خرید خود، شرکت سازنده سنسور دوربین بلژیکی Softkinetic را به تصاحب خود درآورده است. این شرکت بلژیکی یکی از تولیدکنندگان مطرح سنسور در دنیا میباشد، که بیشتر در حوزه تکنولوژی تصویربرداری 3 بعدی ( از طریق حسگرهایِ 3 بعدی )، طراحی و توسعه رابط میان سخت افزار و کاربر ( رابط کاربری ) و الگوریتم برداری اشیاء در محیط به واسطه فناوری اختصاصی خود مشهور میباشد.

تا به اینجایِ کار هنوز هیچ خبری از جزئیات توافق میان سونی و شرکت بلژیکی Softkinetic به بیرون درز نکرده است، اما چیزی که پر واضح است، سونی شَمِ اقتصادی بسیار خوبی در بحث خرید واحدهایِ دانش بنیان و توسعه تکنولوژی هایِ خود دارد. به نظر میرسد خرید این کمپانی بلژیکی نیز یکی از راهکارهایِ جدید سونی برای به تسخیر درآوردن سهم بیشتری از بازار سنسورهایِ دوربین دنیا باشد، که برای سونی بازاری بسیار پر رونق و سود ده محسوب میشود. از طرفی، شاید سونی قصد بهره بردن از تحقیقات و تکنولوژی هایِ شرکت مذکور برای هدست واقعیت مجازی خود با نام مورفئوس را نیز داشته باشد.

تکنولوژی هایِ پیشرفته کمپانی Softkinetic بسیار جالب به نظر میرسند. این کمپانی در آخرین طرح مفهومی خود موفق به ساخت سنسوری شده است که میتواند سرعت ارسال نور از دوربین و سپس سرعت بازتاب نور به دوربین را با دقت بسیار بالایی اندازه گیری کرده و از این عملکرد بسیار مهم نقشه ای 3 بعدی و مفهومی تولید کند. Softkinetic این تکنولوژی را به اختصار « زمانِ پرواز » ( زمان جابجایی یا سفر نور بین 2 شیئ ) میخواند.

پلتفرم Softkinetic به قدری هوشمند است که حتی میتواند ژست هایِ حرکتی انسان را شناسایی کرده و از آن مدل 3 بعدی تهیه کند؛ از این رو، شناسایی حرکت و مکانِ دقیقِ اشیاء برای این پلتفرم هوشمند کارِ بسیار ساده ای است. علی ای حال، قصد سونی از خرید این کمپانی بلژیکی هنوز مشخص نیست، اما همه میدانیم که با توجه به سابقه طولانی مدت سونی در ساخت سنسور دوربین، خرید این کمپانی در سمت و سویِ پیشرفت هر چه بیشتر سنسورهایِ دوربین این غول ژاپنی است.