در سال 2014 کمپانی سونی به صورت رسمی پا به صنعت تولید سنسورهای تصویر خودروها وارد شد. از همین رو هم این کمپانی تا به حال چند محصول برای استفاده در خودروها را معرفی کرده است.

در نمایشگاه CES 2018، سونی بیش از هر زمانی پیشرفت خود در این صنعت را به همه نشان داد. یکی از فناوری های پیشرفته ی این کمپانی، سنسورهایی هستند که با استفاده از آن ها، خودرو در تمامی جهت ها و به صورت 360 درجه مجهز به سنسور خواهد شد.

از آن جایی که سنسورها نقش بسیار مهمی در کاهش تصادف ها و اشتباه های رانندگان دارند، سونی تلاش می کند تا با عرضه ی سنسورهایی حساس تر و بهتر، این صنعت را بهبود ببخشد. برای نمونه، این کمپانی در حال توسعه ی سنسوری برای شناسایی محیط اطراف و مواردی که چشم انسان توانایی دیدن آن ها را ندارد، می باشد.

با نگاه به فرآیند توسعه ی سنسورهای خودروی سونی، متوجه پیشرفت چشمگیر این کمپانی در این صنعت خواهیم شد. در سال 2014، این کمپانی سنسور IMX224MQV را معرفی کرد که توانایی تشخیص در نور بیش از 0.005 لوکس را دارا بود.

در سال 2015، این کمپانی از سنسور ToF یا زمان پرواز رونمایی کرد که قابلیت تشخیص فاصله در آن به طرز چشمگیری بهبود یافته بود. همچنین، امکان عملکرد با فرمان های حرکتی را نیز در اختیار راننده قرار می داد.

اما در ماه ایپریل سال 2017، این کمپانی از نخستین سنسور فوق حساس برای خودروها رونمایی کرد که امکان ثبت تصاویر بسیار باکیفیت و HDR را در اختیار کاربران قرار می داد.

به لطف استفاده از سیستم  LED flicker mitigation در این سنسور، خودروهای مجهز به این سنسور توانایی تشخیص تابلوها و درک آن ها را دارا هستند.

در ماه اکتبر سال 2017، سونی از سنسور Highest Resolution مدل  IMX324 رونمایی کرد که دارای 7.42 میلیون پیکسل موثر بود و می توانست در خودروهای خودران نقش بسیار مهمی را ایفا کند.

در نمایشگاه CES 2018 نیز سونی از کانسپت و طرح Safety Cocoon رونمایی کرد با بررسی ساختار محیط اطراف حرکت خودرو، امنیت آن را موردبررسی قرار می دهد و در مواقعی که خطری راننده و سرنشینان را تهدید کند، به آن ها هشدار خواهد داد.

 

منبع: