در سال های اخیر، طراحی گوشی های هوشمند به سمت و سوی کوچکتر شدن حاشیه صفحه نمایش پیش رفته که نتیجه آن ساخت گوشی هایی با کمترین حاشیه صفحه نمایش بوده است. در ابتدا شرکت های چینی به این طراحی روی آوردند اما امروزه مشاهده میکنیم که کمپانی های باسابقه ای نظیر ال جی و سامسونگ نیز در پرچمداران خود حاشیه صفحه نمایش را به حداقل ممکن رساندند.

کم کردن حاشیه های صفحه نمایش هر چند که امروز طرفداران زیادی دارد اما منتقدان سرسختی را پیش روی خود میبیند. همین مخالفت ها شاید موجب شده تا بسیاری از کمپانی ها مثل سونی هنوز به این وادی قدم نگذاشتند. اما این اتفاق با سرنخ هایی که طراحان سونی موبایل دادند به زودی رخ خواهد داد.

سونی امروز جلسه ای با حضور خبرنگاران در دفتر مرکزی خود در ژاپن برگزار کرد که در آن خبرنگاران سوالات خود را از مدیران سونی موبایل پرسیدند. در این جلسه یکی از خبرنگاران در خصوص طراحی گوشی های هوشمند بدون حاشیه و این که آیا سونی تصمیم به ورود به این عرصه را دارد یا خیر پرسید که با پاسخ جالبی از سوی مدیر بخش طراحی سونی موبایل مواجه شد. وی پاسخ داد:

طراحی گوشی های هوشمند امروزه به سمت کم حاشیه تر شدن میروند که در این راه سلایق کاربران بی تاثیر نبوده است. آینده تلفن های هوشمند به سمت بی حاشیه شدن صفحه نمایش ها میرود و سونی هم از این قاعده مستثنی نیست. اگر قرار باشد سونی به سمت بی حاشیه شدن صفحه نمایش گوشی های هوشمند حرکت کند باید به گونه ای باشد که مخاطبین خود را مجذوب کند. آیا شما گمان میکنید که طراحی های فعلی مجذوب کننده است؟

این مدیر صحبت خود را در همینجا قطع میکند تا فقط یک جواب به دست ما برسد که: سونی در آینده به ساخت گوشی های هوشمند بی حاشیه روی خواهد آورد. حال اینکه چه زمانی و به چه صورتی سوالاتی است که همچنان بی جواب مانده است. به نظر شما سونی چگونه خود را به این سبک از طراحی وارد خواهد کرد؟

منبع: