سونی موبایل هفته گذشته نسخه جدیدی از طرح مفهومی اَندروید 7.1 نوقایِ خود را برایِ گوشی اکسپریا X با قابلیت هایِ بسیار جدید و جالب منتشر کرد و حالا پس از گذشت چند روز، این طرح مفهومی با آخرین وصله امنیتی گوگل به نسخه جدیدی بروزرسانی شده است، تا بعد از گوشی هایِ پیکسل گوگل جزو اولین هایِ دنیا باشد که وصله امنیتی ماه اَخیر میلادی را دریافت میکند.

این بروزرسانی شماره ساخت طرح مذکور را به 38.3.A.0.107 ارتقا میدهد، که یک ارتقایِ بسیار کوچک نسبت به نسخه قبلی محسوب میشود، چون در آن تنها رقم آخر دچار تغییر و تحولاتی شده و ارتقا یافته است. این بروزرسانی کوچک علاوه بر به همراه داشتن وصله امنیتی 1 فوریه گوگل، بروزرسانی مودم و برطرف سازی مشکلات بسیار ریزی را نیز با خود به همراه دارد.

همانطور که در جریان هستید، سونی در طرح مفهومی اَندروید 7.1 نوقا کاربران را به 2 دسته تقسیم کرده است، که بنابر انتخاب میتوانند جزو یکی از حلقه هایِ اول یا دوم دریافت بروزرسانی قرار گیرند. بروزرسانی هایِ هفتگی ابتدا در اختیار کاربران حلقه آزمایشی قرار میگیرند و بعد از گذشت یک هفته در اختیار سایر کاربران شرکت کننده در این طرح که در حلقه دوم قرار دارند قرار میگیرند.

این بروزرسانی هم اَکنون در اختیار کاربران حلقه اول، یعنی کاربران حلقه آزمایشی قرار گرفته است و به احتمال بسیار زیاد تا هفته آینده در اختیار کاربران حلقه دوم که کاربران نسخه هایِ پایدار هستند قرار خواهد گرفت. به نظر میرسد سونی سخت در حال تلاش است تا فریمور اَندروید 7.1 را هر چه سریعتر بهبود بخشیده و در اَسرع وقت نسخه نهایی آنرا در اختیار کاربران گوشی هایِ سری X قرار دهد.

منبع: