mediatek-mt-6592-processor-chipset
سونی در سال 2015، تمایل زیادی به استفاده از پردازنده های مدیاتک از خود نشان داده است. اکسپریا E4 و E4g در ابتدای سال و سپس اکسپریا C4 محصولاتی بودند که در سال جاری با قدرتگیری از پردازنده های مدیاتک معرفی شدند. تمایل به استفاده از پردازنده های مدیاتک در سونی همچنان ادامه دارد و خبرها حاکی از آن است که سونی علاقه زیادی به استفاده از جدیدترین پردازنده این شرکت در اسمارت فون های خود دارد.

در هفته های گذشته خبرهایی مبنی بر احتمال عرضه پردازنده بالارده از خانواده مدیاتک به گوش رسیده بود. این پردازنده اولین پردازنده 10 هسته ای است که برای استفاده در گوشی های هوشمند و تبلت ها عرضه خواهد شد. با وجود اینکه مدیاتک هنوز این پردازنده را به طور رسمی به نمایش نگذاشته است، اما گزارش هایی از علاقه سونی به استفاده از آن در گوشی های آینده خود بدست میرسد.

خبرگزاری Digitimes در یک گزارش از تمایل سونی به استفاده از پردازنده 10 هسته ای مدیاتک در گوشی های اکسپریا خبر داده است. Digitimes علاوه بر سونی، از LG, HTC, Huawei, ZTE, Lenovo و Xiaomi به عنوان شرکت های مطرح دیگری که علاقه مند به استفاده از این پردازنده در محصولات خود هستند خبر داده است.

پردازنده 10 هسته ای مدیاتک، یک پردازنده بالارده از این خانواده است. با این حال بعید است سونی از این پردازنده در محصولات پرچمدار خود استفاده کند. استفاده از این پردازنده در اسمارت فون های میان رده ی رو به بالای اکسپریا در آینده ای نزدیک بسیار محتمل است. مخصوصا اینکه در ماه های اخیر سونی در چندین مورد از پردازنده های مدیاتک در محصولات خود استفاده کرده است.

Digitimes