Untitled
اگر شما نیاز به یک گوشی هوشمندی دارید که عملکرد خوبی در بخش باتری داشته باشد، ناگزیر باید به یکی از محصولات خانواده سونی روی بیاورید! این را نتیجه نمودارهای مختلفی به ما میگوید که از سال 2011 تا به امروز، از بررسی استقامت عمر باتری در طیف وسیعی از گوشی ها به دست آمده است.
در این نمودار منتشر شده، عمر باتری تمامی گوشی ها از سال 2011 تا به امروز با رشد خوبی همراه بوده است اما سونی در این بین پا را از تمام این ها فراتر گذاشته و بیشترین رشد در زمینه استقامت باتری گوشی های هوشمند، مخصوصا در سال های اخیر را به خود اختصاص داده است.

جالب اینجاست که سونی در سال 2011 در بین پایین ترین گزینه های موجود در این نمودار بود، اما با تلاش مداوم و بهینه سازی های چشمگیر در این بخش، روز به روز پیشرفت داشته است و امروز به نقطه ای رسیده است که در عملکرد و استقامت باتری محصولات خود، از تمامی برندهای مشهور دنیا یک قدم جلوتر است. اکنون بسیاری از گوشی های سونی با یکبار شارژ کردن در استفاده معمولی تا دو روز دوام می آورند که این به یکی از شعارهای سونی در بخش تبلیغات نیز تبدیل شده است. شعاری که اکنون با انتشار این نمودار، بار دیگر اقتدار این شرکت بزرگ ژاپنی را برای ما روشن میسازد!

در نمودار زیر میتوانید میانگین عمر باتری و بهبود عملکرد آن در گوشی های هوشمند را از سال 2011 تا به امروز مشاهده کنید. همانطور که شاهد هستیم سونی در رتبه اولِ بهترین عملکرد در بخش استقامت باتری قرار دارد و بعد از آن با فاصله قابل توجهی سامسونگ و الجی قرار گرفته اند.
با این تفاسیر اکنون سونی نه تنها در بخش طراحی و کیفیت ساخت بلکه در بخش عملکرد باتری نیز جزو سردمداران گوشی های هوشمند بازار قرار گرفته است، باید دید در ادامه سونی چه سیاستی را در پیش گرفته است و آیا میتواند در آینده در تمامی بخش ها، گوی رقابت را از آن خود کند یا خیر؟ نظر شما در این باره چیست؟!

منبع: