xperia-T2-Ultra
صاحبان دو فبلت اکسپریا T2 Ultra و اکسپریا C3 در این هفته موفق به دریافت به روزرسانی اندروید 5.0 لالی پاپ شدند. شاید کاربران این دو دستگاه خوش شانسترین کاربران اکسپریایی باشند چرا که تا یک ماه قبل سونی هیچ خبری مبنی بر انتشار آپدیت اندروید 5.0 برای این دو دستگاه ارائه نکرده بود. ولی به یک باره بازی برای کاربران این دو فبلت عوض شد.

به روزرسانی اندروید 5.0 از چند روز قبل و برای نسخه های تک سیم کارته این دو فبلت آغاز شد و سپس نسخه های دو سیم کارته نیز این به روزرسانی را دریافت کردند. سونی طبق معمول تغییرات ارائه شده در این نسخه را اعلام کرد که تقریبا همان چیزهایی بود که ما در مدل های قبلی سونی که به اندروید 5.0 به روز شدند مشاهده کردیم. اما در این بین یک تغییر دیگر در این نسخه نسبت به اندروید کیت کت مشاهده شده که جالب توجه است.

اکسپریا T2 Ultra از چیپست اسنپدراگون MSM8928 بهره میبرد که این چیپ از پردازنده ای 4 هسته ای با فرکانس حداکثر 1.6 گیگاهرتز برخوردار است. با این حال کاربرانی که این فبلت را در اندروید کیت کت تجربه کردند با پردازنده ای 1.2 گیگاهرتزی مواجه شدند. اما این به روزرسانی یک تغییر دیگر را نیز به همراه داشت که باعث شد پردازنده این دستگاه از 1.2 گیگاهرتز به 1.4 گیگاهرتز افزایش پیدا کند.

shxge5rdvp640qazqcf5 (1)

در واقع سونی پردازنده این فبلت را در اندروید 4.4 کیت کت بر روی 1.2 گیگاهرتز قفل کرده بود که حالا این فرکانس را بر روی 1.4 گیگاهرتز قرار داده است. نکته جالب اینجاست که پردازنده این فبلت در اوایل ورود به بازار در نسخه اندروید 4.3 جلی بین نیز از فرکانس 1.4 گیگاهرتزی برخوردار بود. افزایش فرکانس پردازنده میتواند تاثیر بسزایی در افزایش سرعت گوشی داشته باشد. البته در مقابل آن نباید از افزایش مصرف باتری نیز غافل باشیم.

با تشکر از : ali