سونی فناوری صدای Hi-Res را به گوشی های اکسپریا XA2 و اکسپریا XA2 Ultra وارد کرد

6
۳,۳۱۵


سونی موبایل از جمله تولیدکنندگان گوشی هوشمند در جهان است که به بخش صدا اهمیت زیادی میدهد. سونی که سابقه طولانی در حوزه فناوری های صوتی دارد، گوشی های اکسپریا را همواره به تکنولوژی های ناب و خاص مجهز میکند. تکنولوژی های صوتی برتر سونی معمولاً در گوشی های پرچمدار این شرکت مورد استفاده قرار میگیرد اما میان رده ها نیز از ذهن سونی خارج نمیشود.

فناوری صدای Hi-Res چند سالی است که در گوشی های پرچمدار سونی دیده میشود. سونی اخیراً دو گوشی میان رده خود از خانواده XA2 را به روزرسانی کرد که علاوه بر پچ امنیتی، یک تغییر بسیار مهم را به همراه خود داشتند. این به روزرسانی پشتیبانی از صدای Hi-Res را رسماً به گوشی های اکسپریا XA2 و اکسپریا XA2 Ultra وارد کرده است.

بعد از آپدیت گزینه DSEE HX به تنظیمات صوتی دستگاه اضافه شده تا کاربران بتوانند موسیقی های خود را با کیفیتی نزدیک به واقعیت گوش دهند. البته کاربران برای تجربه بهتر صدای Hi-Res باید هدفون هایی که این تکنولوژی را پشتیبانی میکنند در اختیار داشته باشند. به هر حال آپدیت جدید سونی برای اکسپریا XA2 و اکسپریا XA2 Ultra یک قدم رو به جلو در جهت توجه بیشتر سونی به گوشی های میانرده بود که امروز شاهد آن هستیم.

منبع:

6 دیدگاه ها

 1. بعنوان مشتری پر و پا قرص سونی انتقادات زیادی رو در بخش صدا که اتفاقا سونی در این بخش ادعاهای زیادی هم داره، دارم. قابلیت های رس در گوشی‌های سونی از زد تری شروع شد ولی هم زد تری و هم اکسپریا ایکس من در بخش صدا چه از نظر بلندی صدا و چه از نظر کیفیت پخش صدا و چه میزان خروجی صدا چه از اسپیکر و چه از جک سه و نیم میلیمتری و بلوتوث واقعا ضعیفه. حتی در مقابل میان رده های رقیب. بنده سیستم خانگی پاناسونیک مکس ۳۷۰ دارم و رادیو پخش خودروی من هم آلپاین ۶۲ ebt هست که هر دو کیفیت پخش فوق‌العاده ای دارن، ولی در هنگام اتصال گوشی من با این دستگاه‌ها متوجه ضعف گوشی در انتقال صدا چه از نظر حجم و چه از نظر کیفیت در مقابل گوشی گوشی ویندوز فون رده پایین دوستم میشم. گوشی دوستم خصوصا در صورت اتصال بلوتوث به رادیو پخش ماشینم دارای حجم صدای بیشتر، صدای تفکیک شده ی بهتر و خصوصا بزرگترین ضعف سونی در همه ی رده ها پخش صدای توییتر بسیار بهتر از گوشی من عمل میکنه. در صورت اتصال از طریق جک سه نیم میلیمتری اختلاف کیفیت هنوز هم بیشتر نمایان هست که با دستکاری در تنظیمات صوتی هم تغییر آنچنانی ایجاد نمیشه. صدای اسپیکر در هر دو گوشی بسیار ضعیف. کیفیت رادیو پخش قبلیم که سونی بود در مقابل آلپاین الآن من که هیچ حرفی برای گفتن نداشت. بنظر من سونی ده دوازده سالی هست که در زمینه ی کیفیت صدا داره بد عمل میکنه. قبلآ کیفیت پخش اکثر محصولات صوتی سونی خوب بود، ولی چند سالی هست که دیگه کیفیت قبل رو نداره و منم مجبور شدم علیرغم میل باطنی از شیک صد سونی بگذرم و مکس سیصد و هفتاد بگیرم.

  پاسخ

 2. تو گوشی مثل xa2 ultra که بهترین اسپیکرو داره و تجربه صوتی فوق العاده ای در اختیار میذاره نبود hires یه فقدان بزرگ بود

  پاسخ

  Reza50 گفته:
  ۱۰ مهر ۱۳۹۷ - ساعت: ۱۸:۲۱

  واقعا بلندی صدای ایکس ای دو خیلی زیاده کیفیتش هم با اینکه استریو نیست ولی حرف نداره

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

لطفاً دیدگاه خود را وارد کنید
Please enter your name here