سونی موبایل از جمله تولیدکنندگان گوشی هوشمند در جهان است که به بخش صدا اهمیت زیادی میدهد. سونی که سابقه طولانی در حوزه فناوری های صوتی دارد، گوشی های اکسپریا را همواره به تکنولوژی های ناب و خاص مجهز میکند. تکنولوژی های صوتی برتر سونی معمولاً در گوشی های پرچمدار این شرکت مورد استفاده قرار میگیرد اما میان رده ها نیز از ذهن سونی خارج نمیشود.

فناوری صدای Hi-Res چند سالی است که در گوشی های پرچمدار سونی دیده میشود. سونی اخیراً دو گوشی میان رده خود از خانواده XA2 را به روزرسانی کرد که علاوه بر پچ امنیتی، یک تغییر بسیار مهم را به همراه خود داشتند. این به روزرسانی پشتیبانی از صدای Hi-Res را رسماً به گوشی های اکسپریا XA2 و اکسپریا XA2 Ultra وارد کرده است.

بعد از آپدیت گزینه DSEE HX به تنظیمات صوتی دستگاه اضافه شده تا کاربران بتوانند موسیقی های خود را با کیفیتی نزدیک به واقعیت گوش دهند. البته کاربران برای تجربه بهتر صدای Hi-Res باید هدفون هایی که این تکنولوژی را پشتیبانی میکنند در اختیار داشته باشند. به هر حال آپدیت جدید سونی برای اکسپریا XA2 و اکسپریا XA2 Ultra یک قدم رو به جلو در جهت توجه بیشتر سونی به گوشی های میانرده بود که امروز شاهد آن هستیم.

منبع: