xz-forest-blue-8
تجربه موفق طرح بتای اندروید مارشمالو در سال گذشته باعث شد تا سونی امسال نیز یک طرح مشابه با آن را برای اندروید 7.0 نوقا اجرایی کند. طرح بتای اندروید 7.0 نوقا این بار به طور اختصاصی تنها برای کاربران گوشی اکسپریا X Performance ارائه شده و محدودتر از گذشته کار خود را آغاز کرده است.

پس از پایان ثبت نام این طرح و جزئیات دیگری که در هفته گذشته اعلام شده بود، امروز برای اولین بار تصاویری از اندروید 7.0 نوقا بر روی اکسپریا X Performance منتشر شد.

اگر نسخه پیش نمایش اندروید 7.0 که بر روی اکسپریا Z3 نصب شده بود را به حساب نیاوریم، این اولین دیدار ما با اندروید نوقای سونی است که با اکسپریا X Performance حاصل شده است. این نسخه با شماره ساخت 39.2.A.0.248 برای کاربرانی که در این طرح ثبت نام کرده بودند با حجم 1.3 گیگابایت به صورت OTA در دسترس قرار گرفته است.

در اولین رویارویی با اندروید 7.0 نوقای سونی در اکسپریا X Performance، چیزی که بیشتر از همه خودنمایی میکند، اضافه شدن تنظیمات دستی جدید در بخش دوربین این دستگاه است. تنظیمات حرفه ای دوربین دقیقا همانی است که در اکسپریا XZ دیده بودیم که سونی در این نسخه به اکسپریا X Performance نیز وارد کرده است.


با توجه به شباهت سری ساخت اکسپریا X Performance و اکسپریا XZ، این انتظار میرود که در آینده، این دو دستگاه از حیث قابلیت های نرم افزاری دوشادوش یکدیگر حرکت کنند. اضافه شدن قابلیت های اختصاصی دوربین اکسپریا XZ که نوعی شناسنامه این دستگاه محسوب میشد به اکسپریا X Performance در نوع خود اهمیت فراوانی دارد، چرا که این قابلیت را از انحصار پرچمدار جدید سونی خارج میکند. با این حال هنوز معلوم نیست که سونی این قابلیت ها را به اکسپریا X و سری Z5 نیز وارد خواهد کرد یا اینکه اکسپریا X Performance تنها اسمارت فون سونی است که شانس برخورداری از این قابلیت ها را بدست آورده است؟

منبع: