androidpit-android-nougat-9734-w782
اندروید 7.1.1 چند روز قبل توسط گوگل برای دستگاه های نکسوس و پیکسل ارائه شد. این نسخه در حالی برای گوشی های تحت حمایت گوگل عرضه شده که هنوز تعداد بسیار کمی از گوشی های بازار موفق به دریافت اندروید 7.0 شدند.

سونی 2 گوشی هوشمند از خانواده X را شامل اکسپریا XZ و اکسپریا X Performance به اندروید 7.0 آپدیت کرده است. از این نظر سونی یکی از بهترین کمپانی های اندرویدی در ارائه آپدیت اندروید نوقا بوده اما سونی به این راضی نیست و قصد دارد تا برای نسخه آینده رکوردی ویژه از خود به جای بگذارد.

تیم توسعه دهندگان سونی اعتراف کردند که خود را برای انتشار آپدیت اندروید 7.1.1 آماده میکنند. به گفته آنها سونی قصد دارد تا اولین کمپانی به غیر از گوگل باشد که اندروید 7.1.1 را برای گوشی های خود عرضه میکند. این نسخه به گفته سونی در ابتدا به صورت اندروید مفهومی برای اکسپریا X و سپس برای سایر گوشی ها ارائه خواهد شد.

طرح مفهومی سونی در حال حاضر کدهای منبع اندروید نوقا را در اختیار دارد و تنها در انتظار برخی از برنامه های گوگل است تا با سازگاری کامل به آن اضافه شود. ضمن اینکه قرار است ویژگی های جدیدی به گفته سونی در این نسخه اضافه شود. سونی هنوز تاریخ دقیقی از ارائه این آپدیت اعلام نکرده اما اعتراف سونی به تصمیم آنها برای اولین بودن در انتشار آپدیت اندروید 7.1.1 ما را به عرضه این نسخه در آینده ای بسیار نزدیک امیدوار میکند.

منبع: