sony-logo
این روزها آمارهای خیره کننده ای از سونی و موفقیت این شرکت در بازار سنسورهای دوربین منتشر میشود. ماه گذشته روزنامه وال استریت ژورنال در یک بررسی از وضعیت دوربین گوشی های هوشمند در جهان، اعلام کرد که بیش از 40.3 درصد دستگاه های موجود در بازار از سنسور سونی بهره میبرند. این آمار یک موفقیت بزرگ از سونی است که قدرت این شرکت را در تولید سنسورهای دوربین ثابت میکند.

بخش سنسورهای دوربین یکی از بخش های سود ده سونی در سال گذشته بوده است. این بخش در کنار بخش پلی استیشن موفقیت های زیادی را برای سونی به دنبال داشتند. این موفقیت ها مدیران سونی را بر آن داشته تا تجارت خود در این حوزه را نسبت به سال قبل گسترده تر کنند. به گفته Tomoyuki Suzuki مدیر بخش فروش سونی، این شرکت قصد دارد تا در سال 2015 فروش خود را تا 800 میلیون دلار نسبت به سال گذشته افزایش دهد.

سونی برای دستیابی به چنین آمار فروش قصد دارد تا هر چه بیشتر با کمپانی های چینی در ساخت سنسورهای دوربین گوشی های هوشمن آنها همکاری کند. سونی مورد اعتمادترین سازنده سنسورهای دوربین برای شرکت های بزرگی مثل اپل و سامسونگ است و حالا این شرکت قصد دارد تا بازار برندهای درجه دوم و سوم چینی را نیز به تسخیر خود در بیاورد. آمار فروش 60 میلیونی آیفون 6 و 6 پلاس که از سنسورهای سونی بهره مند هستند با یک تخمین ساده از قیمت هر سنسور، رقمی قابل توجه را به عنوان در آمد سونی از فروش سنسورها نشان می دهد.

Reuters