sony_sensors_600
هفته گذشته خبرهایی امیدوار کننده از سونی به گوش رسید که نشان از اوضاع مناسب این شرکت در بخش سنسورهای دوربین داشت. سونی برای اولین بار در 26 سال گذشته تصمیم به عرضه سهام خود در بورس گرفت تا به این وسیله با جذب سرمایه بیشتر تجارت خود را در بخش های مختلف گسترش دهد. گفته شده بود که با این عمل سونی سرمایه ای در حدود 3.6 میلیارد دلار بدست خواهد آورد که بیشتر آن را در بخش سنسورهای دوربین سرمایه گذاری خواهد کرد.

سونی با عرضه سهام خود در بورس هر چند که در وهله اول با کاهش ارزش سهام رو به رو شد اما ارزش کلی سهام این شرکت نسبت به سال گذشته بیش از دو برابر شده و به 35 میلیارد دلار رسیده است. مدیر ارشد بازاریابی سونی این اقدام را یک سرمایه گذاری بلند مدت برای کسب سود بیشتر برای سونی دانست.

اما پس از گزارش هایی که هفته گذشته از سونی به شرح فوق منتشر شد رئیس بخش کسب و کارهای سونی در مصاحبه ای با رویترز به تشریح برنامه های سونی پرداخت. تومویوکی سوزوکی در این رابطه با بیان اینکه سونی قصد دارد تا سرمایه گذاری خود را در بخش سنسورهای دوربین تا 4 میلیارد دلار افزایش دهد، از رشد فروش سنسورهای دوربین تا 25 درصد نسبت به گذشته خبر داد. سال گذشته 43 درصد از کل گوشی های هوشمند جهان از سنسور سونی بهره مند بودند که با توجه ویژه سونی به این بخش انتظار میرود در سال جدید از هر دو گوشی هوشمند در جهان حداقل یکی از آنها دارای سنسور دوربین سونی باشد.

در مقابل سونی از احتمال کاهش 6 درصدی فروش در بخش تلویزیون های سونی خبر داد اما همچنان به این بخش و آینده آن امیدوار است و در این حوزه با قدرت ظاهر خواهد شد. در بخش موبایل نیز سونی هدف خود را کاهش هزینه ها اعلام میکند و در برنامه خود کاهش فروش و سود بیشتر را در دستور کار قرار داده است.

reuters