SONY DSC
سونی مدت هاست که قابلیت ضد آب بودن را به سری Z اکسپریا که مجموعه ای محصولات گران قیمت هستند، محدود کرده است. بر میگردیم به سال 2012! اکسپریا GO در آن سال به عنوان یک اسمارت فون میان قیمت از این ویژگی کارآمد بهره مند بود. حتی پیش از این نیز و در زمان همکاری با اریکسون، اکسپریا Active این ویژگی را در خود جای داده بود.

شاید هزینه ساخت بالا برای این دست از محصولات باعث شد تا سونی استفاده از این قابلیت را برای مدل های میان قیمت کنار بگذارد و فقط در محصولات گران قیمت خود از آن استفاده کند. این اتفاق باعث شد عده ای که از بودجه کم برای خرید یک اسمارت فون برخوردار هستند از این ویژگی محروم شوند.

اما منابع خبری از تایوان گزارش دادند سونی در حال برنامه ریزی برای عرضه یک اسمارت فون 300 دلاری با قابلیت ضد آب و گرد غبار است. سونی در حال حاضر به دنبال شرکای تجاری برای تامین قطعات ارزان قیمت با استاندارد های ضد آب بودن است. این اسمارت فون که سونی در حال برنامه ریزی برای ساخت آن میباشد از سال 2015 عرضه خواهد شد.

همچنین گزارشاتی از این منبع به دست رسیده که علاوه بر سونی ، دیگر شرکت های مطرح از جمله سامسونگ، اچ تی سی ، موتورولا و … نیز به دنبال ساخت اسمارت فون های ارزان قیمت با قابلیت ضد آب بودن هستند. در این صورت شاید به زودی ضد آب بودن گوشی ها به امری عادی تبدیل گردد و نداشتن آن برای اسمارت فون ها یک ضعف بزرگ تلقی شود!!!

phonearena