Xperia Z5 (8)
سونی پیش فروش رسمی اکسپریا Z5 و اکسپریا Z5 Compact در ایالات متحده آمریکا را از حدود یک هفته قبل آغاز کرد. این دو دستگاه که در ایالات متحده بسیار ارزانتر از سایر نقاط دنیا قیمت گذاری شده بودند حالا و با اهدافی خاص یک بار دیگر با کاهش قیمت همراه شدند.

اکسپریا Z5 و اکسپریا Z5 Compact که در ایالات متحده به ترتیب با قیمت های 599 و 499 دلاری عرضه شدند حالا در فروشگاه آمازون با تخفیف ویژه به فروش میرسند. قیمت اکسپریا Z5 با 60 دلار کاهش به 539 دلار و قیمت اکسپریا Z5 Compact نیز با 50 دلار کاهش به 449 دلار رسیده اند. البته این کاهش قیمت ها فقط به بازار ایالات متحده محدود شده و قیمت جهانی پرچمداران سونی تغییری نسبت به گذشته ندارد. پس نباید منتظر تاثیر این کاهش قیمت در بازار کشور ما باشیم.

بدون شک مهمترین دلیل کاهش قیمت این دستگاه و در مجموع ارزان بودن آن در ایالات متحده به نسبت سایر نقاط عدم برخورداری آنها از سنسور اثر انگشت است. همانطور که میدانید سونی اکسپریا Z5 و اکسپریا Z5 Compact را در ایالات متحده آمریکا بدون سنسور اثر انگشت عرضه کرده و به همین علت است که قیمت نهایی این دو دستگاه بسیار پایینتر از قیمتی است که در اروپا برای آنها در نظر گرفته شده است.

Xperia-Z5-US-price-cut-640x386

Xperia-Z5-Compact-US-price-cut-640x389

منبع: