arm-cortex-a15

اگر به خاطر داشته باشید، چند وقت پیش اعلام کردیم کمپانی هایِ بزرگی چون سونی، ال.جی و شیائومی دست به دست هم داده اند تا فکری به حالِ صنعت در حال پیشرفت چیپست هایِ موبایل کنند و در صورت نیاز، چیپست هایِ ساخت خود را بر رویِ محصولاتشان به کار ببرند تا از این موضوع منتفع شده و سود بیشتری کسب کنند.

این موضوع در واقع موضوع بسیار مهم و خوبی است و در صورتی که یک کمپانی پول هایِ هنگفتی برایِ تحقیق، توسعه و تولید چنین چیپستی داشت، قطعاً به نفع کمپانی هایِ مذکور و کاربران نهایی میشد؛ چون هماهنگی نرم افزاری و سخت افزاری کاری است که هنوز آنقدرها که باید و شاید در زمینه گوشی هایِ اَندرویدی انجام نشده است.

اما از طرفی باید در نظر داشته باشیم که هزینه تحقیق بر رویِ چنین مسایلی بسیار زیاد میباشد و با وجود کمپانی هایی چون کوآلکام، سامسونگ و هوآوی، راه برایِ ورود کمپانی هایِ دیگر در این حیطه تقریباً بسته است. چه اینکه کاربران نیز بر اساس آخرین نظرسنجی ها اعلام کرده اند که گوشی هایِ مجهز به چیپست هایِ اسنپدراگون کوآلکام را بیشتر از چیپست هایِ ساخت سامسونگ و هوآوی قبول دارند.

پس از مدت زمانی که این تحقیق انجام شده است، 3 کمپانی سونی، ال.جی و شیائومی تصمیم گرفتند این تحقیقات را به دست فراموشی بسپارند، چون هم هزینه هایِ تحقیق، توسعه و ساخت چنین چیپست هایی بسیار زیاد است و هم کاربران نهایی با چیپست هایِ کمپانی خوش نام و آمریکایی کوآلکام خو گرفته اند و آنرا مورد اعتماد میدانند.

منبع: