0902_sony-s90-tv_2000x1125-1152x648

این روزها شایعاتی در سطح اینترنت مطرح شده است که نشان از آن دارد شاید سونی در ابتدایِ سال 2017 میلادی و در کنفرانس CES از تلویزیون هایِ OLED خود پرده بردارد. این خبر حتی در خبرگذاری هایِ مهم دنیا من جمله Forbes نیز پخش شده است و گفته میشود سونی با همکاری ال.جی در نظر دارد تلویزیون هایِ OLED خود را در رویداد پیشِ رو معرفی کند.

این اولین باری نیست که خبر ساخت و معرفی تلویزیون هایِ OLED توسط سونی به بیرون درز میکند. پیش از این، سونی با همکاری پاناسونیک از تلویزیون 56 اینچ با رزلوشن 4K و پنل OLED در مراسم CES 2013 پرده برداری کرده بود، که در همان زمان تحسین بسیاری از محافل خبری را به سویِ خود جلب کرد.

البته این همکاری به ثمر ننشست و نهایتاً همکاری دو کمپانی پاناسونیک و سونی بر سر ساخت تلویزیون در آخرین روزهایِ سال 2013 به پایان رسید. سرانجام، کمپانی ژاپنی پاناسونیک در سال 2015 اولین تلویزیون OLED خود را با همکاری کمپانی ال.جی به جهانیان معرفی کرد، که با اقبال عمومی نیز مواجه شد.

برایِ اولین بار در ابتدایِ سال 2016 زمزمه هایی از ورود جدی سونی به عرصه تلویزیون هایِ با پنل OLED مطرح شد. رسانه هایِ مختلفی من جمله برخی از رسانه هایِ کُره ای و ایتالیایی درباره احتمال معرفی تلویزیون هایِ OLED سونی در آینده ای نزدیک صحبت کرده بوند، که حالا با تأیید Forbes این موضوع رنگ و بویِ دیگری به خود گرفته است و احتمال این موضوع را کمی بیشتر میکند.

Forbes اشاره میکند از طریق منابعی در انگلستان توانسته است جزئیات این موضوع را تا حدود زیادی روشن کند، که به گفته گزارشگر این رسانه، سونی قصد دارد تلویزیون هایِ OLED خود را در نمایشگاه CES 2017 معرفی کند و به تأیید یکی از رسانه هایِ کُره ای، بر طبق توافقاتی که بین سونی و ال.جی صورت گرفته است، این کمپانی کُره ای وظیفه تأمین پنل هایِ OLED سونی را به عهده خواهد داشت.

ما فعلاً تمامی این مسایل را به دید شایعه نگاه میکنیم و منتظر کنفرانس خبری سونی در نمایشگاه CES 2017 خواهیم ماند، چون کمتر از 1 ماه با شروع این کنفرانس فاصله داریم. باید ببینیم که آیا سونی با همکاری کمپانی ال.جی از جدیدترین تلویزیون هایِ OLED خود در شهر لاس وگاس پرده برداری خواهد کرد…

منبع: