هیچگونه تردیدی وجود ندارد که سونی یکی از برترین شرکت های تولید کننده تبلت های اندرویدی در جهان است. تبلت های اکسپریا حداقل از زمان تبلت Z همواره در ردیف بهترین تبلت های بازار قرار داشتند. استفاده از سخت افزار فوق العاده قوی، طراحی بی نظیر، وزن و ضخامت کم و نیز مقاومت در برابر آب عواملی بودند که تبلت های اکسپریا را با اقبال عمومی مواجه ساختند.

در سال های گذشته، تبلت های اکسپریا در جشنواره های بسیاری صاحب عناوین ویژه ای شدند و حتی در وبسایت آمازون نیز امتیاز بسیار بالایی توسط کاربران بدست آوردند.

سونی هفته گذشته گزارش آماری خود را ارائه کرد که در آن نشان از فروش کم تبلت های اکسپریا داشت. در واقع سونی در یک سال گذشته تمرکز کمی بر روی تبلت های اکسپریا داشته و تبلت اکسپریا Z4 را حتی در بسیاری از مناطق عرضه نکرده است. مدیر یکی از فروشگاه های سونی در ژاپن اخیرا در یک اظهار نظر عجیب گفته که سونی ممکن است در آینده ای نزدیک از بازار تبلت های اکسپریا خارج شود.

آمارهای زیادی این روزها نشان دهنده آن است که اقبال کاربران به خرید تبلت ها نسبت به گذشته بسیار کاهش یافته و مردم بیشتر به خرید فبلت ها و گوشی های هوشمند بزرگ تمایل نشان میدهند. از طرف دیگر سیاست جدید سونی که بر پایه فروش کمتر و سود بیشتر بنا نهاده شده ممکن است با ساخت و عرضه تبلت های اکسپریا مغایرت داشته باشد. چرا که تبلت های اکسپریا معمولا از با کیفیت ترین تبلت های بازار هستند که هزینه ساخت بسیار بالایی را نیز در بر میگیرند. طبیعی است فروش کم این تبلت ها در کاهش سود و حتی ضرر بخش موبایل تاثیر مستقیمی داشته باشد.

البته این موارد بیشتر یک گمانه زنی است و هنوز مشخص نیست که آیا سونی به کلی از بازار تبلت های اکسپریا خارج میشود یا مثل گذشته تبلت های اکسپریا را هرچند به صورت محدود به برخی مناطق عرضه خواهد کرد. اگر این اتفاق ناراحت کننده یعنی توقف تولید تبلت های اکسپریا رخ دهد نظر شما درباره آن چیست؟

منبع: