سونی بعد از سال 2015 و عرضه تبلت اکسپریا Z4، به صورت نامحسوس خود را از بازار تبلت ها خارج کرد. سونی هیچگاه خروج خود را از بازار تبلت ها به صورت رسمی اعلام نکرد اما عدم تولید تبلت های جدید به مدت سه سال به منزله خروج سونی از این بازار تلقی شده بود.

در حالی که هیچ کس به تولید و معرفی تبلت های جدید از سونی امیدی نداشت، چند هفته قبل خبرهایی به دست رسید که نشان از تمایل سونی به راه اندازی مجدد خط تولید تبلت های اکسپریا داشت. حتی برخی از برنامه های اختصاصی سونی نیز، برای استفاده در تبلت ها بهینه سازی شده بودند تا احتمال بازگشت سونی به بازار تبلت ها بیش از پیش قوت بگیرد.

آنچه از اخبار و شایعات مختلف انتظار میرفت، بازگشت سونی به بازار تبلت ها در تابستان امسال بود. گفته شده بود در نمایشگاه IFA 2018 که شهریور امسال برگزار میگردد، سونی بعد از سه سال و نیم دوباره دست به معرفی یک تبلت جدید از خانواده اکسپریا خواهد زد. با این حال خبرهایی از شرق آسیا به گوش میرسد که احتمال معرفی تبلت یا تبلت های جدید از سونی را تضعیف میکند.

یکی از تامین کنندگان تجهیزات سونی موبایل در ژاپن گفته است با توجه به فروش کم گوشی های هوشمند سونی و عدم تمایل بازار به این دست از محصولات، پروژه تولید مجدد تبلت های اکسپریا هم در هاله ای از ابهام قرار گرفته است. البته سونی در طول این چند سال، تبلت های دیجیتالی با صفحه نمایش E-ink را عرضه کرده اما تبلت های هوشمند اندرویدی که بتواند ادامه دهنده راه تبلت Z4 باشند، شانس کمی برای معرفی خواهند داشت.

منبع: