sonylollipop
شاید شما نیز همچون ما در این روزها تنها خبری که منتظر شنیدنش هستید، خبر آغاز به روزرسانی اندروید 5.0 برای دستگاه های اکسپریا باشد. انتظار ها برای آغاز این به روزرسانی برای کاربران بسیار طولانی شده و همه بی صبرانه منتظر تماشای عملکرد سونی در این به روزرسانی هستند.

در روزهای گذشته خبرهای ضد و نقیضی در خصوص زمان دقیق عرضه این آپدیت به گوش رسیده بود. تویتر سونی موبایل خود تنها از واژه به زودی برای عملیات آپدیت استفاده کرده بود اما سونی موبایل برخی مناطق همچون ایتالیا و فرانسه این هفته را تاریخ نهایی آغاز به روزرسانی قلمداد کردند. هفته ای که با گذشت از آن به روزرسانی سونی به انجام نرسید.

اما سونی موبایل اندونزی این بار دست به کار شد و در کنار انتشار جزئیاتی از تغییرات آپدیت لالی پاپ زمان نهایی این به روزرسانی را نیز اعلام کرد. سونی موبایل اندونزی هفته آینده را تاریخ نهایی آغاز به روزرسانی اندروید 5.0 برای دستگاه های اکسپریا میداند. به علاوه لیستی از تغییرات ایجاد شده در این نسخه نسبت به کیت کت را اعلام کرده است که برخی از آنها جالب توجه است.

انتقال برنامه ها به SD: در این نسخه حافظه خارجی بدون محدودیت میتواند میزبان برنامه های شما برای انتقال به SD باشند.
رابط کاربری هوشمند: یک رابط کاربری جسور با گرافیک بالا در عین سادگی با الهام از طراحی گوگل و با بهره گیری از تخصص سونی
قفل صفحه نمایش ارتقا یافته: لاک اسکرین هوشمند با دسترسی آسان به اطلاعیه ها
پشتیبانی از حالت چند کاربره: قابلیت چند کاربره یا multi-user که از ویژگی های اندروید به حساب می آید در رابط کاربری جدید سونی به دستگاه های اکسپریا اضافه شده است.
بهینه سازی حافظه: در این نسخه حافظه تا حد امکان بهینه سازی شدند تا دیگر نیازی به استفاده از ابزارهای مدیریتی نباشند.

سونی موبایل اندونزی حجم کل این به روزرسانی را 1.2 گیگ اعلام کرده است. هفته دوازدهم سال که برابر است با هفته آینده تاریخ نهایی عرضه این به روزرسانی اعلام شده است. حالا مشخص نیست که آیا سونی در تاریخی زودتر از این به روزرسانی را برای برخی مناطق آغاز میکند یا هفته آینده عملیات به روزرسانی و به احتمال قوی با اکسپریا Z3 آغاز خواهد شد. البته یک گزینه سوم نیز با این عنوان که به روزرسانی باز هم به تاخیر خواهد افتاد را مطرح است…

xperiablog