Xperia_Z3_Lollipop
تنها یک روز تا آغاز ماه فوریه باقیست و کاربران خانواده Z اسمارت فون های اکسپریا بی صبرانه منتظر آغاز این ماه هستند تا سونی به وعده خود در مورد به روزرسانی اندروید 5 برای گوشی های خود عمل کند. سونی وعده داده بود تا به روزرسانی اندروید 5 را برای گوشی های خانواده Z در ماه فوریه به انجام برساند اما در مورد تاریخ دقیق و ترتیب عملیات به روزرسانی سخنی به میان نیاورده بود.

در حال حاضر بیشترین گمانه زنی ها پیرامون عملیات به روزرسانی لالی پاپ از سوی سونی اینگونه است که سونی در ابتدا اکسپریا Z3 و اکسپریا Z2 را به نسخه جدید آپدیت میکند و پس از آن دیگر گوشی های این خانواده را به ترتیب تاریخ معرفی از جدید تا قدیم ارتقا خواهد داد. اما به نظر میرسد سونی قصد دارد تا در یک بازه زمانی کوتاه به یکباره به وعده خود عمل کرده و تمامی گوشی های این خانواده را به اندروید 5 به روز کند.

بر اساس ایمیلی که از سونی موبایل ایتالیا منتشر شده به نظر میرسد سونی برنامه های جالبی برای به روزرسانی آینده خود دارد. در این ایمیل گفته میشود سونی تمامی مدل های خانواده Z را در نیمه ماه فوریه به اندروید 5 لالی پاپ به روز خواهد کرد.

aggiornamento-sony-xperia-Z-confermato-658x286

البته در آخرین خبرهای رسیده و بر اساس تایید رسمی سونی اولین دستگاهی که این به روزرسانی را دریافت خواهد کرد اکسپریا Z3 است و پس از آن اکسپریا Z2 و دیگر مدل های این خانواده ارتقا خواهند یافت. ما هنوز نمیدانیم که دوره به روزرسانی از اولین تا آخرین دستگاه چند روز به طول خواهد انجامید اما اینگونه به نظر میرسد سونی قصد دارد تا در فاصله ای کوتاه این عملیات را به اتمام برساند. بر این اساس و به احتمال فراوان عملیات به روزرسانی لالی پاپ در روزهای آینده با اکسپریا Z3 آغاز و تا پایان این ماه برای تمامی دستگاه ها انجام خواهد شد.