شایعات در خصوص استفاده از صفحه نمایش OLED در گوشی های هوشمند اکسپریا بسیار زیاد است. این روزها خبرهای زیادی میشنویم که همگی حکایت از آن دارند، سونی به زودی از پنل های OLED در اسمارت فون های خود استفاده میکند. اما اینکه این اتفاق چه زمانی و با چه کیفیتی رخ دهد هنوز مشخص نیست.

استفاده از پنل OLED در گوشی های اکسپریا یک طرف ماجرا و رزولوشن مورد استفاده در آن نیز طرف دیگر ماجرا است. سونی اولین شرکتی بود که از صفحه نمایش 4K در گوشی های هوشمند استفاده کرد. حال وقتی قرار به روی کار آوردن صفحه نمایش OLED در گوشی های هوشمند باشد، این صفحه نمایش با چه رزولوشنی به کار گرفته میشود؟ آیا برای اولین بار شاهد استفاده از صفحه نمایش 4K OLED در یک اسمارت فون خواهیم بود؟

آقای Hitoshi Osawa مدیر برنامه نویسی محصولات سونی موبایل در اروپا اخیراً مصاحبه ای را در این خصوص به انجام رسانده که ضمن تایید علاقه سونی به صفحه نمایش OLED، مژده خبرهای خوشی را به ما داده است. آقای اوزاوا در مصاحبه خود میگوید:

من میتوانم بگویم که ما در حال سرمایه گذاری بر روی صفحه نمایش های OLED هستیم و به زودی شاهد رونمایی از اولین اسمارت فون دنیا با صفحه نمایش 4K OLED خواهیم بود. گام بعدی ما صفحه نمایش 4K OLED خواهد بود که مطمئنیم شما از آن ناامید نخواهید شد.

با این خبر کاملاً ایمان آوردیم که عزم سونی برای استفاده از صفحه نمایش OLED، آن هم با رزولوشن 4K در گوشی های اکسپریا جدی است. این مصاحبه آنقدر اطمینان بخش بود که ما به معرفی اولین اسمارت فون دنیا با صفحه نمایش 4K OLED در سال 2018 امیدوار شدیم. نظر شما در این مورد چیست؟

منبع: