بر کسی پوشیده نیست که گل سرسبد گوشی هایِ هوشمند سونی هم اَکنون اکسپریا XZ Premium است. تمامی کاربران محصولات سونی و حتی خیل عظیمی از کاربران سایر برندها علاقه وافر و خاصی به این گوشی هوشمند دارند. این گوشی هوشمند دوست داشتنی دومین عضو از خانواده پرمیوم هایِ سونی است.

سونی در طی 1 سال اَخیر عملکرد بسیار مثبتی را در ارائه بروزرسانی هایِ جدید از خود نشان داده است. این کمپانی ژاپنی یکی از معدود کمپانی هایِ دنیاست که در زمینه بروزرسانی هایِ سیستم عامل اَندروید با فاصله بسیار کمی از گوگل عمل میکند. من باب مثال، گوگل 8 آگوست 2017 میلادی پچ امنیتی مربوط به این ماه را برایِ گوشی هایِ پیکسل و نکسوس خود منتشر کرد و سونی نیز تنها به فاصله 2 روز و در تاریخ 10 آگوست این پچ امنیتی را به گوشی هایِ سری 2016 خود رساند.

همانطور که در جریان هستید، پروسه بروزرسانی گوشی هایِ برتر خانواده X با وصله هایِ امنیتی ماه آگوست از دیروز شروع شده است و اَکنون این بروزرسانی به قدرتمندترین گوشی هوشمند سونی، اکسپریا XZ Premium رسیده است. آخرین بروزرسانی با شماره ساخت 45.0.A.7.90 برایِ گوشی مذکور منتشر شده بود و بروزرسانی جدید با شماره ساخت 45.0.A.7.120 منتشر شده است.

این تغییر در آخرین رقم شماره ساخت نوید تغییرات بسیار محدودی را برایِ گوشی مذکور میدهد، اما باید توجه داشته باشید که سونی قطعاً مشکلات گزارش شده توسط کاربران در ماه اَخیر را شنیده است و همچون قبل، در این بروزرسانی حفره هایِ بسیار زیادی را برطرف کرده و در کنار وصله هایِ امنیتی ماه آگوست، بروزرسانی بسیار خوبی را به دست کاربران رسانده است.

بر اساس اطلاعات به دست آمده، سونی هنوز قابلیت Double Tap-to-Wake را به گوشی اکسپریا XZ Premium باز نگردانده است، اما انتظار میرود این ویژگی یا ویژگی جایگزین جدیدی برایِ گوشی مذکور ارائه شود. این بروزرسانی همچون قبل در همان ساعات ابتدایی در دسترس کاربران در منطقه خاورمیانه قرار گرفته است و هم اَکنون میتوانید این بروزرسانی را به صورت OTA دریافت کنید.