سونی موبایل ساعاتی پیش یک بروزرسانی سیستمی جدید برایِ گوشی اکسپریا XA1 Ultra منتشر کرد. این بروزرسانی شماره ساخت نرم افزاری گوشی مذکور را از 42.0.A.3.30 به 42.0.A.4.89 ارتقا میدهد، که با توجه به تغییر یکی از شماره هایِ ساخت اصلی، نوید تغییرات بسیار زیادی را میدهد که به بررسی برخی از آنها در این مطلب خواهیم پرداخت.

این بروزرسانی با حجم 520 مگابایت هم اَکنون در کشور عزیزمان ایران در دسترس کاربران نسخه دو سیم کارته گوشی اکسپریا XA1 Ultra قرار دارد. پس از انجام این بروزرسانی اولین تغییری که با آن مواجه شدیم مربوط به ارتقایِ پچ امنیتی دستگاه میباشد، که آنرا به آخرین وصله هایِ امنیتی ماه آگوست مجهز کرده است.

تغییر دیگر مربوط به کرنل و بیس باند میباشد، که در بخش کرنل قطعاً بروزرسانی جدید بر رویِ بهبود سرعت کُلی دستگاه تأثیر بسزایی خواهد داشت و در بخش بیس باند نیز آنتن دهی این گوشی هوشمند را قدرت میبخشد. بدیهی است که در این بروزرسانی سونی مشکلات گزارش شده را نیز برطرف ساخته است، که البته هنوز اطلاعاتی درباره آن در دسترس نیست.

همچنین، برخلاف پیش بینی برخی از رسانه ها، این بروزرسانی با خود اَندروید 7.1 را به همراه ندارد و هنوز گوشی مذکور بر رویِ اَندروید 7.0 نوقا میباشد. هنوز مشخص نیست سونی در آینده اَندروید 7.1 را برایِ این گوشی هوشمند منتشر خواهد کرد یا این گوشی مستقیماً در آینده به اَندروید 8.0.0 ارتقا خواهد یافت.