Xperia-X-all-1024x602
سونی موبایل هفته گذشته در جریان کنگره جهانی موبایل 2016 از سه گوشی هوشمند خود تحت خانواده “X” رونمایی کرد. اسمارت فون های سری X اهمیت بسیار زیادی داشتند چرا که بنابر شواهد موجود قرار است جایگزین خانواده های دیگر در سونی شوند.

پس از معرفی سه گوشی هوشمند اکسپریا X، اکسپریا XA و اکسپریا X Performance سوالات و شبهات بسیار زیادی برای کاربران و علاقه مندان به سونی ایجاد شد. برخی مشخصات این سه دستگاه کمی تعجب برانگیز بود و از طرفی ظهور چنین خانواده ای نیز در نوع خود عجیب بود.

سونی موبایل حالا و پس از پایان MWC 2016 با خیال راحت به سوالات کاربران پاسخ داده است. سونی در بلاگ رسمی خود هم اکنون به برخی سوالات و شبهات پدید آمده در خصوص گوشی های هوشمند سری X پاسخ داده است. این سوالات و پاسخ به آنها عبارت اند از:


– چه زمانی گوشی های هوشمند سری X برای خرید در دسترس قرار میگیرند؟
گوشی های معرفی شده در نمایشگاه MWC از تابستان امسال به صورت رسمی عرضه میشوند. با این حال تاریخ دقیق عرضه به کشور و اپراتورهای تحت قرار داد کاربران نیز بستگی دارد.


– آیا سونی برای افزایش ماندگاری باتری از بالابردن ظرفیت باتری و ضخیم تر کردن دستگاه استفاده میکند یا ترجیح میدهد تا بهبودهای نرم افزاری را در این مورد اعمال کند؟
ما سعی میکنیم عمر باتری را بدون قربانی کردن طراحی و کیفیت ساخت بالا ببریم و در این زمینه از تکنولوژی های جدید مثل Qnovo برای سرعت در شارژ و افزایش ماندگاری باتری استفاده کردیم.


– چه تفاوتی بین اکسپریا X و اکسپریا X Performance وجود دارد؟
اکسپریا X Performance از آخرین نسل پردازنده های موجود یعنی اسنپدراگون 820 بهره میبرد. برای آنهایی که تشنه قدرت سخت افزاری هستند اکسپریا X Performance با این پردازنده و همچنین مقاومت در برابر آب با استاندارد IP68 گزینه ای بهتر خواهد بود.


– چرا دوربین 13 مگاپیکسلی سلفی این گوشی ها فاقد فلاش است؟
دوربین های سلفی این دو دستگاه از تکنولوژی های عکس برداری در نور کم با ISO 6400 برخوردار است به همین منظور نیازی به وجود فلاش برای محیط های با نور کم احساس نمیشود.


– چرا اکسپریا X و اکسپریا XA در برابر آب مقاوم نیستند؟
ما بازارهای متفاوت را ارزیابی کردیم و به این نتیجه رسیدیم که مشتریان در این سطح قیمت اولویت های مهمتری از مقاومت در برابر آب را در نظر دارند. به همین خاطر در این گوشی ها به بهبود دوربین، باتری و طراحی و ارائه یک تجربه بهتر برای کاربر تمرکز شده است.

منبع: