سونی موبایل امروز با رونمایی از تجربه‌ هایی از محصول که راه‌ هایی جدید در فناوری را برای مصرف‌ کنندگان میگشایند، بار دیگر بر جایگاهش به‌ عنوان مبتکر دور اَندیش و پیشرویِ ارتباطات صحه گذاشت. هیروکی توتوکی، رئیس و مدیر ارشد اجرایی سونی موبایل گفت: « Xperia Touch انقلابی‌ ترین رابط کاربری دنیاست. یکسال پس از رونمایی از مسیر جدید برندمان و دیدگاهمان دربارهٔ آیندهٔ ارتباطات، نه‌ تنها Xperia XZ Premium را که به پیشرفته‌ ترین فناوری‌ ها برای ارتقایِ قابلیت‌ هایِ ضروری در یک تلفن هوشمند مجهز است معرفی میکنیم، بلکه تجربه‌ هایِ ارتباطی و تعاملی کاملاً جدیدی با محصولات هوشمند Xperia خلق خواهیم کرد ».

 

از مدل مفهومی تحسین‌ شده تا محصول تجاری : Xperia Touch، پروژکتور تعاملی Android از بهار 2017 عرضه خواهد شد

Xperia Touch یک پروژکتور تعاملی است که با پخش پرتاب کوتاه عمودی یا اُفقی، هر سطح صافی را به نمایشگر لمسی۲۳ اینچی HD  تبدیل میکند. رابط کاربری آن سریع‌، سیال و پاسخگوست و به لمس فیزیکی پاسخ میدهد. این دستگاه با استفاده از فناوری نمایش پروژکتوری  SXRD متعلق به Sony ساخته شده است و واکنش به لمس از طریق تلفیق اشعهٔ مادون قرمز و تشخیص همزمان از طریق دوربینِ تعبیه‌ شده در درون دستگاه با سرعت ۶۰ فریم در ثانیه، محقق شده است.

Xperia Touch اعضای خانواده و دوستان را دور میز، کانتر آشپزخانه یا دیوار صاف جمع میکند، تا از بازی، تماشای پخش جریانی ویدیو و برنامه‌ هایِ ارتباطی، پیامرسانی یا شبکه‌ هایِ اجتماعی لذت ببرند. پوستهٔ  نمایشگر خوش‌ طرح صفحهٔ اصلی طوری طراحی شده تا هم ساده‌گرایانه باشد و هم قابل استفاده چه در نور زیاد و چه در تاریکی، و اطلاعات به‌ روز وضعیت آب و هوا، طرح‌ هایِ یادآوری‌ هایِ شخصی یا یادداشت‌ هایِ ویدیویی، دسترسی به تقویم و Skype برای چت ویدیویی با همکاران یا عزیزانتان را فراهم می‌ آورد.

Xperia Touch نه‌تنها با PlayStation® 4 Remote Play سازگار است، بلکه میتواند هر برنامه یا بازی دانلودشده از فروشگاه Google Play را اجرا کند و با این کار روال جدیدی را برای لذت‌ بردن از صدها هزار برنامه می‌ آفریند. علاوه‌ بر قابلیت بی‌ همتایِ پخش و لمس و معماری حسگر آن، به برنامه‌ نویسان پلتفرم کاملاً جدیدی برای طراحی و توسعه ارائه میکند. Xperia Touch از بهار ۲۰۱۷ در فروشگاه‌ هایِ منتخب در اروپا و فروشگاه آنلاین Xperia با قیمت پیشنهادی ۱۴۹۹ یورو عرضه خواهد شد.

 

بدون درگیر کردن دست، چشم و گوش: «مدل مفهومی سبک باز» Xperia Ear نسل جدید محصولات مفهومی هوشمند Xperia است

« مدل مفهومی سبک باز » Xperia Ear بر اساس فناوری صوتی « گوش-باز » در « برنامهٔ آزمایشگاه آیندهٔ Sony »، انکوباتوری که به مصرف‌کنندگان اجازه میدهد مدل‌ هایِ مفهومی بخش تحقیق و توسعهٔ Sony را تجربه کنند و آنها را شکل دهند، طراحی شده است. این دستگاه از تحقیقات و راهبری صوت‌ شناسی Sony برای ارائهٔ هدفون بیسیم استریویِ « گوش-باز » استفاده میکند؛ بنابراین میتوانید به موسیقی گوش فرا دهید، اعلان‌ ها را دریافت کنید، در حالی‌ که هم‌زمان صداهایِ محیط اطرافتان را میشنوید.

چه در حال گوش‌ دادن به موسیقی، در حال ورزش، یا در رفت‌ و آمد باشید، این تجربهٔ فراگیر بی‌ نظیری است. « مدل مفهومی سبک باز » Xperia Ear برای بازاَندیشی بنیانی در ارتباطات و گوش دادن روزمره ساخته شده است. دو واحد بسیار قدرتمند رسانا و رانشگر صوتیِ آن با هم کار میکنند تا صدا را مستقیماً به کانال گوش شما ارسال کنند. و درست مانند Xperia Ear، « مدل مفهومی سبک باز » Xperia Ear از فناوری Sony Agent بهره میگیرد. دستیار شخصی‌ ای که از تعاملات صدایِ محاوره و حرکات سر برای کمک به شما در انجام کارها، دسترسی به اطلاعات و ارتباطات، استفاده میکند.

سونی موبایل به توسعهٔ قابلیت‌ هایِ جدید برای افزایش توانمندی دستیار درون گوشی ادامه خواهد داد. یک نمونه از آن « Anytime Talk » است. سرویس چت صوتی جدیدی که به کاربران اجازه‌ میدهد فوراً و به‌ طور هم‌زمان، گفت‌ و گویِ صوتی انجام دهند، بدون جستجو در دفترچه تلفن یا نیاز به شماره‌ گیری و تنها با فشردن یک دکمه یا تکان‌دادن سر. نسخهٔ بتای این سرویس برای نسل اول Xperia Ear در ماه‌ هایِ آتی عرضه خواهد شد.

سونی موبایل همچنین به‌ دنبال یافتن راهکارهایِ مشارکت تکنولوژی Sony Agent روی محصولات هوشمند Xperia و بستر Cloud AI متعلق به شرکت LINE Corporation، که پشت برنامهٔ پیام‌ رسانی پرطرفدار LINE است، تا با همکاری هم بتوانند امکانات صوتی جامعی را ابداع نمایند.

 

همهٔ تلفن‌های هوشمند جدید Xperia؛‏ Xperia™ XZ Premium پرچم‌دار و مدل‌های فوق میان‌ردهٔ Xperia XA1 و XA1 Ultra

سونی موبایل همچنین مدل هایِ جدیدی را به سری محبوب X اضافه کرد و هر دو ردهٔ ممتاز و میان‌ رده را ارتقا داد. طیف محصولات این شرکت به‌گونه‌ ایست که با قابلیت‌ هایِ گوناگون، توجه مصرف‌کنندگان مختلف را به‌ خود جلب کند و از حضور محصولات Xperia در رده‌ های مختلف تعرفهٔ اپراتورها در بازارهایِ سراسر جهان اطمینان حاصل شود.

هیده‌ یوکی فورومی، معاون فروش و بازاریابی جهانی سونی موبایل گفت: « ما با تمرکز تزلزل‌ ناپذیر بر ارائهٔ پیشرفته‌ ترین فناوری در محصولاتی با طراحی برازنده، به تکامل و دگرگون ساختن طیف تلفن‌ هایِ هوشمندمان ادامه داده‌ایم. چه سیستم دوربین با حافظهٔ انباشته باشد که امکان ضبط ویدیوهایِ با حرکت بسیار آهسته را امکان‌ پذیر میکند، یا نخستین تلفن هوشمند با نمایشگر 4K HDR، ما تجربه‌ هایی را ارائه میکنیم که کاربران را با راه‌ های احساسی و بامعنی به‌گونه‌ ای که تاکنون امکان‌ پذیر نبوده است، با هم مرتبط میکنند ».

Xperia XZ Premium سیستم دوربین جدید Motion Eye  متعلق به Sony و همچنین نخستین نمایشگر 4K HDR (5.5 اینچی) را برایِ امکان‌ پذیر ساختن قابلیت‌ هایِ پیشرفته و کیفیت برتر تصویر، به نمایش میگذارد. دوربین Motion Eye ویدیوهایِ ۹۶۰ فریم در ثانیه‌ ای با ضبط و بازپخش حرکت بسیار آهسته را ارائه میکند، که چهار برابر کندتر از بقیهٔ تلفن‌ هایِ هوشمند است. Xperia XZ Premium در رنگ‌های کروم درخشان و مشکی سیر، از اواخر بهار 2017 در دسترس خواهد بود.

Xperia XA1 و Xperia XA1 Ultra با نمایشگر بزرگ 6.0 اینچی که بر مبنایِ موفقیت مدل‌ هایِ XA در سال گذشته ساخته‌ شده‌ اند، دارای طراحی زیبایِ بدون حاشیه با صفحه‌ ای که تمام عرض بدنهٔ گوشی را در برمیگیرد، هستند. هر دو دستگاه دوربین‌ هایی فراتر از انتظار با مشخصات دوربین‌ هایِ پیشرفته شامل حسگرهای دوربین پشتی 23 مگاپیکسلی و قابلیت عکسبرداری در نور کم، دارند.

در عین حال، XA1 Ultra با دوربین جلویی برتر ۱۶ مگاپیکسلی برای دوستداران سلفی طراحی شده است. Xperia XA1 و Xperia XA1 Ultra از بهار 2017 با اَندروید نوقا در زمان عرضه، در دسترس خواهند بود. این گوشی‌ ها با پرداخت مدرن در رنگ‌ هایِ سفید، مشکی، صورتی و طلایی ارائه خواهند شد.