برنامه Xperia Weather یا به عبارتی، ابزار هواشناسی اکسپریا یکی از محبوب ترین برنامه های اختصاصی سونی است که کاربران گوشی های هوشمند اکسپریا از آن استفاده میکنند. Xperia Weather از سال 2015 و با گوشی های سری Z5 کار توسعه خود را آغاز کرد و تا امروز در تمامی گوشی های اکسپریا پای ثابت منوی برنامه ها بوده است.

سونی در طی ماه های گذشته، توسعه بسیاری از برنامه های اختصاصی خود را متوقف کرده بود. TrackID یکی از قدیمی ترین برنامه های سونی بود که در ماه های گذشته توسعه آن متوقف شد. متاسفانه خبر بسیار ناراحت کننده این است که سونی ابزار هواشناسی اکسپریا را هم به انزوا کشاند و هم اکنون به صورت رسمی با انتشار بیانیه ای، پایان عمر این برنامه محبوب را اعلام کرد.

سونی موبایل در صفحه رسمی خود در گوگل پلاس تایید کرد که توسعه برنامه Xperia Weather بنابه تصمیمات مدیریتی متوقف شده است. البته این برنامه ممکن است تا مدتی همچنان برای رفع اشکالات و ایرادات خود به روزرسانی شود و احتمالاً این بهینه سازی به صورتی خواهد بود که تا دو نسخه بعدی اندروید، یعنی اندروید Q هم از آن پشتیبانی کند. با این حال دیگر قابلیت و ویژگی جدیدی به این برنامه اضافه نخواهد شد. سونی در بیانیه خود پیرامون توقف توسعه ابزار هواشناسی اکسپریا نوشته است: