این روزها خبرهای نا امید کننده و غم انگیز زیادی از سونی موبایل در گوشه و کنار شنیده میشود. پس از ضرردهی بخش موبایل در آخرین گزارش مالی ارائه شده و تایید خبر محدود کردن تجارت گوشی های هوشمند توسط سونی، اولین ترکش ها به بدنه واحد موبایل در حال وارد آمدن است. هفته گذشته خبردار شدیم که سونی موبایل تصمیم دارد تا توسعه برنامه ویژه هواشناسی گوشی های اکسپریا را متوقف کند. برنامه هواشناسی یکی از برنامه های محبوب برای کاربران سونی موبایل بود، که توقف توسعه آن به مذاق کاربران خوش نیامده است.

برنامه TrackID و برنامه هواشناسی دو برنامه محبوب از سونی بودند که پروژه توسعه آن ها به پایان رسید و حالا یکی دیگر از برنامه های محبوب سونی به پایان عمر توسعه خود نزدیک شده است. باور کردن این موضوع سخت است اما با خبر شدیم که سونی موبایل تصمیم دارد تا توسعه برنامه لانچر اکسپریا را هم متوقف کند.

البته این بدان معنا نست که سونی موبایل برنامه اکسپریا را کنار خواهد گذاشت، بلکه نسخه بتای این لانچر را که هر چند وقت یک بار با قابلیت های جدید به روزرسانی شده بود کنار خواهد گذاشت. سونی موبایل فعلا توسعه نسخه بتا را متوقف میکند اما لانچر بتا همچنان در مواقع نیاز به روزرسانی میشود تا مشکلات آن بر طرف گردد. در واقع دیگر قابلیت جدیدی به لانچر اکسپریا اضافه نخواهد شد و به روزرسانی های بعدی تنها در جهت رفع مشکلات و هماهنگ سازی برنامه با نسخه های آینده اندروید عرضه خواهند شد.

منبع: