sony-mobile-xperia-smarttags_1331319175
یکی از مهمترین عوامل در انتخاب یک تلفن هوشمند پشتیبانی نرم افزاری مناسب از آن است. اما این پشتیبانی نیز دارای مدت محدودی است و پس از گذشتن مدت زمان خاص پشتیبانی از آن برای شرکت سازنده مقرون به صرفه نیست. سونی موبایل نیز به همین صورت در گذشته عمل میکرده و هم اکنون نیز به طور رسمی تعدادی از گوشی های خود را از بخش پشتیبانی نرم افزاری خود خارج کرده است.

معمولا تلفن های هوشمند در بازه زمانی 18 تا 24 ماه پشتیبانی میشوند. سونی موبایل نیز در سایت رسمی خود تعدادی از گوشی های اکسپریا را که مدت زمان عرضه آنها از محدوده 18 ماهه عبور کرده را از لیست پشتیبانی خود خارج کرده و اعلام داشته دیگر هیچ آپدیت نرم افزاری برای آنها منتشر نخواهد شد.

Xperia-S-EoL-640x327

در لیست ارائه شده توسط سونی نام تمامی گوشی های 2012 اکسپریا به غیر از اکسپریا T,TXوV دیده میشود. Xperia S, Xperia SL, Xperia ion, Xperia acro S, Xperia go, Xperia P, Xperia J, Xperia miro, Xperia sola, Xperia tipo و Xperia U محصولاتی هستند که دیگر هیچ آپدیت نرم افزاری برای آنها منتشر نخواهد شد. سونی پیش از این نیز محصولات 2011 خود سونی اریکسون را از برنامه های به روزرسانی خود حذف کرده بود.

در لیست فوق هیچیک از مدل های 2013 سونی قرار ندارند. بر این اساس صاحبان مدلهای 2013 سونی همچنان میتوان به دریافت نسخه های نرم افزاری جدید امیدوار باشند. البته پشتیبانی نرم افزاری لزوما به معنای ارتقای نسخه نرم افزاری اندروید نیست. بلکه هرگونه آپدیت رسانی و به روزرسانی فریمور نیز شامل این برنامه خواهد شد.

Xperiablog