دقایقی پیش سونی موبایل بروزرسانی جدیدی برایِ طرح اَندروید مفهومی 7.1 نوقایِ خود که در حال حاضر تنها در اختیار برخی از کاربران گوشی اکسپریا X قرار دارد منتشر کرد. این بروزرسانی که شماره ساخت نرم افزاری طرح مذکور را به 38.3.A.0.94 ارتقا میدهد با خود یک ویژگی بسیار ویژه و جذاب به همراه دارد، که شاید جایِ خالیش تا به امروز برایِ بسیاری از کاربران گوشی هایِ اکسپریا احساس میشد.

این ویژگی بسیار جذاب که « Ambient Display » خوانده میشود، این اجازه را به دستگاه اکسپریایِ شما میدهد که به محض دریافت یک اعلانیه ( تماس، ایمیل، یا هر اعلانیه دیگری ) صفحه نمایش را روشن کرده و شما را از اعلانیه مذکور مطلع سازد. این ویژگی در بخش تنظیمات صفحه نمایش ( Display Settings ) قرار گرفته است و میتواند توسط کاربر روشن یا خاموش شود.

اما این همه ماجرا نیست و سونی در این نسخه از اَندروید مفهومی 7.1 نوقایِ خود ویژگی هایِ دیگری نیز گنجانده است و برخی از مشکلات گزارش شده را برطرف ساخته است. شاید برایِ شما هم پیش آمده باشد که هنگام عکسبرداری از یک صحنه در محیط هایِ کم نور به تصویر نمایش داده شده در صفحه نمایش گوشی هوشمند خود تکیه کرده باشید و گاهاً این موضوع به خوبی پیش نرفته باشد.

سونی در نسخه جدید اَندروید مفهومی 7.1 خود ویژگی جالبی را گنجانده است که بر اساس آن مشکل نوردهی در بخش نمایاب ( Viewfinder ) دوربین اکسپریا به طور کامل حل شده است و اَکنون وقتی کاربران میزان نور صفحه نمایش را به صورت دستی تنظیم میکنند، این میزان نور در بخش دوربین به صورت خودکار با نور محیط تنظیم میشود و بدین ترتیب وقتی کاربر در محیط هایِ کم نور قصد عکسبرداری دارد، میتواند بر اساس نور صفحه نمایش خود نور عکس را سنجیده و عکس بهتری شکار کند.

سونی همچنین مشکلات عدیده دیگری را نیز حل کرده است. من باب مثال مشکل از دست رفتن صدایِ بلوتوث هنگام کمک خواستن از دستیار صوتی گوگل، مشکل مربوط به کم شدن نور صفحه نمایش وقتی که حالت شب روشن نمیباشد و مشکل عمل نکردن چراغ اعلانیه وقتی که یک تماس از دست رفته وجود دارد به طور کامل در این نسخه برطرف شده است. این بروزرسانی هم اَکنون برایِ کُلیه کاربران شرکت کننده در این طرح در دسترس است.

منبع: