سونی از اکسپریا Z3 به بعد، تمامی پرچمداران خود را در دو مدل تک سیم کارت و دو سیم کارت معرفی و روانه بازار کرد. در طول این سه سال یک تفاوت بین گوشی های دو سیم کارت سونی بود که از سال گذشته و در شروع راه اندازی سری X ایجاد شد.

در اکسپریا X و پس از آن اکسپریا XZ درگاه سیم کارت به شکل هیبریدی درآمد. درگاه هیبریدی به این معنا است که یکی از پورت های سیم کارت با درگاه کارت حافظه مشترک بوده و استفاده از آن به معنای چشم پوشی از دیگری است. هرچند سونی در اسمارت فون های نامبرده حافظه داخلی را درمدل های دو سیم کارت به 64 گیگابایت افزایش داد تا کمبود حافظه در هنگام استفاده از دو سیم کارت چندان به چشم نیاید، اما استفاده از دو سیم کارت به طور همزمان و همچنین قابلیت ارتقای حافظه خارجی قابلیتی است که همه از آن استقبال میکنند.

در حالی که پس از معرفی اکسپریا XZ Premium و کالبدشکافی آن، وجود درگاه هیبریدی در این دستگاه مشاهده شده بود اما امروز سونی موبایل فرانسه در توییت کوتاهی ضمن رد این موضوع تایید کرد که این فبلت قدرتمند، همانند اکسپریا XA1 و اکسپریا XA1 Ultra امکان استفاده از دو سیم کارت و کارت حافظه به طور همزمان را در اختیار کاربر قرار می¬دهد.

طبق سنت گذشته اکسپریا XZ Premium هم در کشور ما تنها در یک مدل دو سیم کارت عرضه خواهد شد. با این خبر علاقه مندان به اکسپریا XZ Premium در ایران میتوانند خوشحال باشند که پس از خرید این تلفن هوشمند قدرتمند، می¬توانند ضمن استفاده از دو سیم کارت به صورت همزمان از یک کارت حافظه خارجی با حجم حداکثر 256 گیگابایت نیز استفاده کنند.

منبع: