z3
سونی از گذشته جایگاه بسیار خوبی در کشور هند داشته و همواره گوشی های اکسپریا از آمار فروش مناسبی در این کشور برخوردار بودند. بازار هندوستان یک بازار مهم و موفق برای سونی محسوب میشود که سونی برای ادامه این موفقیت برنامه های ویژه ای در این کشور دارد. یکی از این برنامه راه اندازی یک خط تولید گوشی های اکسپریا در این کشور است تا از این پس هند را از واردات گوشی های اکسپریا بی نیاز کند.

مدیر عامل سونی موبایل هند آقای Kenichiro Hibi در این رابطه گفت که تصمیم سونی برای تولید گوشی های هوشمند اکسپریا در کشور هند بسیار جدی است و به زودی عملی خواهد شد. در همین ابتدا نیز چند تولید کننده معتبر از جمله Foxconn آمادگی خود را برای ساخت گوشی های اکسپریا در کشور هند اعلام کردند.

خط تولید کشور هند تنها به همین کشور محدود نخواهد شد و سونی تصمیم دارد تا هند را به یک مرکز تولید گوشی های هوشمند تبدیل کند. این مرکز قطعا دست به صادرات گوشی های اکسپریا به کشورهای دیگر نیز میزند که ممکن است کشور ما نیز از این پس شاهد ورود گوشی های سونی با مارک “ساخت هند” باشد.

سامسونگ در حال حاضر خط تولید سری Z گوشی های خود را که با سیستم عامل تایزن عرضه میشود در هندوستان راه اندازی کرده است که حالا اینگونه به نظر میرسد که سونی نیز به جمع تولیدکنندگان گوشی های هوشمند در هندوستان اضافه خواهد شد. سونی موبایل هند هنوز تاریخ دقیق راه اندازی این خط تولید را اعلام نکرده اما گفته است که حداکثر تا دو سال آینده این اتفاق به وقوع خواهد پیوست.

Gsmarena