sony-xperia-z5-premium-compact-1-w782
هفته گذشته سونی پس از معرفی رسمی اکسپریا Z5 و دو گوشی دیگر از این خانواده، قیمت های رسمی خود را برای عرضه آنها ارائه کرد. قیمت های اولیه سه گوشه اکسپریا Z5 Compact، اکسپریا Z5 و اکسپریا Z5 Premium تا حدی بالا بود که بسیاری پیش از ورود این دستگاه به بازار از خرید آن نا امید شده بودند.

این گوشی که قرار است از ماه آینده به طور رسمی وارد بازارهای جهانی شود، پیش از عرضه رسمی با یک کاهش قیمت همراه شده است. سونی قیمت هر سه مدل این خانواده را شکست تا خریداران با امید بیشتری به روزهای آینده چشم بدوزند.

البته این کاهش قیمت تنها توسط سونی موبایل انگلستان و در این کشور اعمال شده اما ممکن است در دیگر مناطق نیز به زودی شاهد کاهش قیمت این دستگاه باشیم.

قیمت اکسپریا Z5 Compact توسط سونی از 550 پوند به 430 پوند کاهش پیدا کرده است. اکسپریا Z5 نیز در جدیدترین قیمت سونی با 50 پوند کاهش از 600 به 550 پوند رسیده است. اما اکسپریا Z5 Premium اسمارت فون محبوب سونی نیز 70 پوند کاهش قیمت داشته است. این فبلت نیز از 700 پوند به 630 پوند کاهش قیمت داشته است.

سونی سعی دارد تا با کاهش قیمت این سه اسمارت فون با کیفیت تمایل به خرید را در علاقه مندان بیشتر کند. البته این کاهش قیمت ها تا پیش از ورود اولیه به بازارهای جهانی است و طبیعتا بعد از ورود نیز طی مراحل مختلف سونی قیمت این گوشی ها را کاهش خواهد داد.