Sony-Headquarters
بازار ایالات متحده یکی از مهمترین بازارهای موبایل در جهان به شمار میرود که سونی در آن چند سالی است با چالش های فراوانی رو به رو است. سونی موبایل در حال حاضر جایگاه چندان مناسبی در بازار آمریکا ندارد اما هر از چند گاهی تلاش های جسته و گریخته ای برای حضور قدرتمند در این بازار از خود نشان میدهد.

شکی در آن نیست که سونی برای حضور قدرتمند در بازار ایالات متحده نیاز به یک خانه تکانی اساسی دارد. تغییر مدیر بخش موبایل ایالات متحده یکی از اولین قدم ها در سال جاری بود که از سونی سر زد. حال این کمپانی ژاپنی در یک اقدام مهم دیگر مرکز فعالیت های خود در ایالات متحده را نیز تغییر خواهد داد.

از ایالات متحده گزارش رسیده که سونی دفتر مرکزی خود را که مرکز امور این شرکت در آمریکای شمالی است از آتلانتا به سانفرانسیسکو منتقل خواهد کرد. تغییر دفتر مرکزی از آتنالتا باعث از دست رفتن چند موقعیت شغلی خواهد شد چرا که دفتر سانفرانسیسکو کوچکتر از دفتر فعلی سونی است. با این حال این یک نشانه خوب از سونی موبایل است که کم کم برنامه های خود را در ایالات متحده برای حضوری قدرتمندتر پیاده میکند. سونی موبایل در آخرین برنامه اعلام شده به زودی هر سه گوشی سری X را همزمان با سایر نقاط دنیا در ایالات متحده عرضه خواهد کرد.

منبع: